Më mbaj mend (për 1 muaj)

Syrgjyn

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  3
BIOGRAFIA: Syrgjyn është një grup artistësh i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo rock dhe heavy metal. Syrgjyn eshte formuar ne Prill te vitit 1999 ne Tirane, ata filluan me emrin Oblivion dhe luanin death metal europian te cilen rryme e luajne edhe tani, emrin e tyre e ndryshuan ne Syrgjyn ne vitin 2003, ata gjithmone performojne ne trio. Antaret e grupit jane: Gjergj Mero (Vokal/Gitare), Olsi Gjondedaj (Bas gitare) dhe Dritan Mesareja (Bateri). Sot ata synojnë të luajnë jashtë Shqipërisë në festivale ose në klube në Evropë. Duke qenë një akt i p...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë KomentManifest Of Essence (2010)


    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Artistë Të Ngjashëm:

Supernova

Blue String Band

Motrat Hajzeri

R.A.G

Bardh E Zi

Te Vertet

Bloody Soldierz

Erozioni

Urbanstyle

Day Shift

Tags: Syrgjyn


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet