A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Official Video

Syzana Tahirsylaj - Lajm I Zi


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

18/03/2016

2016-03-18T08:51:17

Këngë e albumit:

"Baladë Nizamesh"Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Lajm I Zi" kënduar nga Syzana Tahirsylaj.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Syzana Tahirsylaj i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Artan Jusufi - Lajm I Zi

Dora n'telefon e loti ne sy dita ja ka nis o me lajm te zi, mthojn qe je feju, mthojn per met harru dashuria jon sod ka mbaru

Pa prit me ka therr zemra
Jam zgju me lot, thash koft hajr me veti
Kto andrra nuk jan kot

Dora n'telefon e loti ne sy dita ja ka nis o me lajm te zi, mthojn qe je feju, mthojn per met harru
dashuria jon sod ka mbaru

Mos mu qelshin syt ma, drit sdu me pa
Mos me mrift as dreka, nga jeta du me u nda

Dora n'telefon e loti ne sy dita je ka nis o me lajm
te zi, mthojn qe je feju, mthojn per met harru
dashuria jon sod ka mbaru

Dora n'telefon e loti ne sy dita ja ka nis o me lajm te zi, mthojn qe je feju, mthojn per met harru dashuria jon sod ka mbaru

Mentor Kurtishi - Lajm I Zi

Tuj prit shokët si përherë
lajm i zi më erdh në derë
n`shpi dashnorja t`paska vdek
më than shokët or i mjer

Tuj prit shokët si përherë
lajm i zi më erdh në der
n`shpi dashnorja t`paska vdek
më than shokët or i mjer

Ref:
O gyrbet ty të dënoft
ç`do pikë loti q`po bjen n`tokë
të dënoft ç`do lajmi zi
të dënoft ç`do njeri

O gyrbet ty të dënoft
ç`do pikë loti q`po bjen n`tokë
të dënoft qdo lajmi zi
të dënoft ty qdo njeri

Dashurija jonë e njom
u shëndrru në një kufom
S`kam qenë afër ta përkdhel
tja ndal dhimbjen si përherë

Dashurija jonë e njom
u shëndrru në një kufom
s`kam qenë afër ta përkdhel
tja ndal dhimbjen si ç`do herë

Ref:
O gyrbet ty të dënoft
ç`do pikë loti q`po bjen n`tokë
të dënoft qdo lajmi zi
të dënoft ty qdo njeri

O gyrbet ty të dënoft
ç`do pikë loti q`po bjen n`tokë
të dënoft qdo lajmi zi
të dënoft ty qdo njeri

O gyrbet ty të dënoft
ç`do pikë loti që bjen n`tokë
të dënoft qdo lajmi zi
të dënoft ty qdo njeri

O gyrbet ty të dënoft
ç`do pikë loti im që bjen n`tokë
të dënoft qdo njeri
të dënoft qdo lajm i zi
Më Shumë...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019