A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
T. S. Eliot

Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  2
(1888-1965)  
  • Origin:
  • St. Louis 
BIOGRAFIA: T. S. Eliot is a famous writer. Thomas Stearns Eliot ishte një eseist britanik, botues, dramaturg, kritik letrar dhe social dhe "një nga poetët më të mëdhenj të shekullit të njëzetë". Ai u zhvendos nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës në Angli në 1914 në moshën 25 vjeç, ku punoi dhe u martua. Ai në fund u bë një qytetar britanik në vitin 1927 në moshën 39 vjeç, duke hequr dorë nga shtetësia amerikane. Eliot tërhoqi vëmendjen e gjerë për poezinë e tij "Këngën e Dashurisë së J....

>> Full biography >>


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

Add Official

Social AccountsRelated Artists:

Edgar Allan Poe

Ezra Pound

Mark Strand

Luke Morgan

Marin Sorescu

Rudyard Kipling

Alessandro Manzoni

Erich Fried

Juan Ramón Jiménez

Dylan Thomas


Tags: T. S. Eliot

Add an e-Card
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019