A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Tafil Mulaj

Choose star rating

Rating:  1 / Votes cast:  1
  • Origin:
  • Isniq 
  • Residence:
  • Gjermani 
BIOGRAFIA: Tafil Mulaj is a popular singer of Rhapsodic Traditional music. Interesimin për folklor e kishte qysh në fëmijëri, nga ku i zbulohet talenti për të kënduar këngët folklorike. Stimulin për këtë zhanër e mori duke dëgjuar këngëtarët e vjetër të këtij rajoni, ku janë pjesë Vëllezërit Qetaj, Ismet Osdautaj etj. Në vitet e 90'-ta emigron në Gjermani në qytetin e Shtutgardit. Edhe këtu merret me këndimin e këngëve folklorike me këngëtarë të ndryshëm, deri në bashkimin e grupit me Besim Kuçin, ku këta dy artistë vep...

>> Full biography >>


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

Add Official

Social Accounts


Related Artists:

Besim Kuçi

Bashkim Marash Krasniqi

Isuf Berisha

Demir Krasniqi

Zenel Zekolli

Sabit Bilalli

Isuf Rashiti

Augustin Ukaj

Nexhat Vitia

Bajrush Doda


Tags: Tafil Mulaj, Tafil Mula

Add an e-Card
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019