Më mbaj mend (për 1 muaj)

Tahir Boshkaj

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.4 / Votuan:  47
  • Vendlindja:
  • Fier 
  • Mosha:
  • 25 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Virgjeresha ♍
BIOGRAFIA: Tahir Boshkaj është një këngëtar i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore e Shqipërisë së jugut. Tahir Boshkaj, eshte kengetar i muzikes popullore te jugut. Zeri dhe talenti i tij kane bere qe te jete i njohur ne zonen e jugut, prej nga edhe vjen, perkatesisht Mallakaster. Ai ka kryer studimet e larta ne Universitetin e Arteve per klarinete. Repertori i tij eshte i pasur edhe kolazhe te Shqiperise se Jugut. Gjithashtu ne repertorin e tij gjendet edhe nje bashkepunim me kengetarin e muzikes popullore, Haxhi Arapin. Më datë 29 Prill 2017, T...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Profili

Facebook

Kanali

Youtube

Komente

Asnjë Koment    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

3

Krijo Një Kartolinë

Të Gjitha

STORY


Artistë Të Ngjashëm:

Leuname

Leon

Imbro Manaj

Jointinjo

Gussi

Alban Chela

Fatmir Sufa

Denis Kraja

Doza

Tidra

Tags: Tahir Boshkaj


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet