A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Tahir Drenica

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  53
(1921-2013)  
  • Vendlindja:
  • Drenica 
BIOGRAFIA: Tahir Drenica është një këngëtar i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore rapsodike. Kanë qenë një familje e madhe prej 48 antarësh. Qysh si i vogël ka shkuar me bagëti, sikur edhe shumë moshatarë të tij, ku dhe i ka rënë fyellit. Këndoi që nga viti 1948. Në atë kohë bënin dasma, e nuset i vishin në kullën e tyre, këngëtarët e vjetër këndonin me daire, kurse ai i ndëgjonte dhe i mësonte këngët menjëherë.I mban mend këngëtarët e vjetër si: Cuf Kadishani prej Tërsteniku, Halim Beqa prej Gllanaselle, Murat Pajaziti nga Gllogovci etj...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare

Rapsodi Te Zgjedhura


» Dërgo Një Këngë »


Artistë Të Ngjashëm:

Agim Elmazi

Behxhet Korpuzi

Salih Bajrami-Krasniqi

Ali Krasniqi

Nexhat Vitia

Isuf Rashiti

Xhavit Vitia

Bajrush Doda

Rizah Bllaca

Hashim Shala


Tags: Tahir Drenica

Krijo Një Kartolinë
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019