Dërgo Një Tekst
  Dërgo Një Poezi
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Tahir Seferi

Tags: Tahir Seferi

Vendlindja: Dibër    Jeton dhe vepron në        Mosha: 73 Vjeç   Shenja e Horoskopit: Peshorja  
Tahir Seferi është një këngëtar i njohur. i Ati Gani Seferi me origjinë nga fsh.Luzni - Peshkopi e Ëma Lule Seferi nga fsh. Konjare - Dibër Si familje Zogiste u detyruan të emigrojnë më 9 Janar të vitit 1949. jeton në Shkup Me këngë merret nga viti 1962. Anëtar në ansambël: - Emin Duraku Shkup 1967 - 1977 - Ibe Palikuqi Shkup 1979 - vazhdon...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  1.8 / Votuan:  5

Krijoni Një Kartolinë

Disqus Comments
teksteshqip.com © 2007 - 2017