A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Taku TLG

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  6
  • Emri i Vërtetë:
  • Sadik Thaçi
  • Vendlindja:
  • Has 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Shqipëri 
  • Mosha:
  • 26 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Ujori ♒
BIOGRAFIA: Taku TLG është një këngëtar dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo hip-hop. Sadik Thaçi i njohur me emrin Taku TLG ka lindur ne Has te Kukesit dhe ka jetuar atje deri ne moshen 9 vjecare dhe pastaj eshte shperngulur ne Kukes. Mbaroli shkollen 8vjecare ne shkollen "Lidhja e prizrenit" dhe te mesmen ne gjimnazin "Havzi Nela" ne Kukes, ndersa momentalisht studion ne UPT ne Tirane ne Ing. elektrike. qe ne gjimnaz ne moshen 15 vjecare i lindi pasioni per muziken dhe ka filluar karrieren me incizimet e para qe 17vjec. Ben pjes...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare


Artistë Të Ngjashëm:

Deezy

Flory

Gentto'h

El Ninjo

Redis

Clevinjo

Ruge

Klevi ABG's

Dizony

Lugatti


Tags: Taku Tlg, Sadik Thaçi

Krijo Një Kartolinë
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019