Më mbaj mend (për 1 muaj)

Tankilla - Kuq E Zi Per Jet (Feat. Albo K)  Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


Intro ALBO K

yeah Albo K TanKilla
1 komb
1 flamur
2 ngjyra
Kuq e zi
yeah yeah

VERSI 1 TANKILLA

Nigjo kyt patriot // qet flet me zemer
e bana kyt muzik // po zdu me ba emer
pse m´keqkuptoni // pse fjal m´coni
ndjenjat qe kam mrena // hiç smi kuptoni
fjalen e kam plum // gjoksin xelik
shprena n´mikrofon // i gacem per armik
e kam 1 allti // si tutem njeri
deri n´vdekje shqipe // besnik un rri

Shqiptari asht burr // vdekjes nuk i tutet
kur n´xehet gjaku // hiç ma si zbutet
pa kersit sherri // pa kris alltia
pa u vra njani // pa ardh policia
nanes i vjen lajmi // qe djalin ta kan vra
nana ska ça ban // dridhet tu qa
sa her qe i bojna // i bojna pa qellime
Shoqnia e keqe // m´con me ba gabime

RER. X2
Une jom Shqiptar // Shqiptar me zemer
Edhe nese des ti // sun ma ndrron kit emen
Une kom me dek // po dhe ndeksha kom me mbet
Patriot per atdhe // patriot per jet

VERSI 2 ALBO K

2 zero zero 9 // une prap i njejt
prap me probleme // a thu qishtu kom me dek
a thu ka me ardh dita // kur une me bo kthesa
a thu kom me met qishtu // tuj shit drog ne ndertesa
po dhe me kostumera // probleme me havera
un boj biznes tan diten // e do presin me ardh vera
dera hapet e myllet // e un drit nuk shoh me sy
mu me mungon atdheu // e ti vun me ardh n´angli

shqipe un e dij jeta // kajher ka surpriza
po ti qe fol per mu // shum shpejt ka met kap kriza
viza viza ta boj ftyren // kur po dalim mu pa
shoki te del huq se // un jom shqiptar vlla
me tradit me kanun // me beso nuk ka si un
qe gjakun e lan me gjak // edhe beses s´ti lun
nese t´thirri shok // un shoqnin e mbaj me gjak
po nese je i tradhtis // at´her gjakun ma ki hak

RER. X2
Une jom Shqiptar // Shqiptar me zemer
Edhe nese des ti // sun ma ndrron kit emen
Une kom me dek // po dhe ndeksha kom me mbet
Patriot per atdhe // patriot per jet

RER. X2
Une jom Shqiptar // Shqiptar me zemer
Edhe nese des ti // sun ma ndrron kit emen
Une kom me dek // po dhe ndeksha kom me mbet
Patriot per atdhe // patriot per jet


Ky tekst u dërgua nga The Nr 1Tankilla
Featuring: Albo K
Publikimi: 14/10/2011


Tankilla - Kuq E Zi Per Jet
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Kuq E Zi Per Jet".
3. Video është e këngës "Kuq E Zi Per Jet", por nuk këndohet nga Tankilla.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Tankilla:


Komente 0