TEKSTESHQIP

Tankilla
Jena Gangsta
Lyrics
(Feat. R-Jon aka Vraka)

REF:
Na jena gangsta ca po do met than//
jena kuq e zi po me gjak shkodran//
na jena gangsta ca po do met than //
jena shqiptar po me gjak shkodran// 4x

VERSE 1: Tankilla
normal qe jena gangsta jena shqiptar//
lek neper dur valixhet met bardh//
qe midis belgjikes me thik me allti//
kush asht ai pidhnane motren npidh tja qi//
kam energji kam un cat dush//
i lindur n'shkoder i fort si arush//
kam shum dashni per ata qe m'dojn//
e kejt inaxhort n'pidh t'nanes let shkojn//
keni shum urrejtje e di o cun//
bane fole shum tankilla t'gjun plum//
na nuk ta falim asnji minut//
bane nji gabim t'zhdukum o mut//
kto jan ALBO BLOODZ dhe SHQIPET E VERTETA//
belgjik, angli, kosov dhe shqipni//
jep rrespekt shqipe edhe merr dashni, dashni//

REF:
Na jena gangsta ca po do met than//
jena kuq e zi po me gjak shkodran//
na jena gangsta ca po do met than//
jena shqiptar po me gjak shkodran// 2x

verse 2: R-JON a.k.a Vraka
mos em thoni se sju thash//
se ju thash pak ma kadale//
po ju prap po bertitni neper goj me fjal banale//
mendon se po con pesh po pe co sa 1 pedale//
mos u kap me kta tipa qe kan rrekorde kriminale//
R-JON, Tankilla bashk shum pesh po cojn//
inat-G'se ja bajn vorrin ku karin te deshirojn//
dali para si milingona//
na i hajm t'gjall me miliona//
se jena neper pronat tona e ktu bajm si te dona//
S.E.V plus AB bani bashk e del AK//
47 jaran ta ban shkurt jet'n e gjat//
vec me levizje fije gishtin//
e hangre plum ballit tat//
mir e din se kush jam nese ta baj diten nat//
qe merre jeten teme shiko vizn e historis//
ca kam arrit un ty ta arrin vec fmija i fmis//
babes qe kalon per dore//
me gjujt nal meno se ra bore//
plot bari si cdo here midi dimrit meno se a ver//

REF:
Na jena gangsta ca po do met than//
jena kuq e zi po me gjak shkodran//
na jena gangsta ca po do met than//
jena shqiptar po me gjak shkodran// 2x

Tankilla:
kur flet ky shtojak dridhen inaxhort//
rreshtohen n'kam kapen per dort//
se baj ket muzik me fitu naj sen//
e baj ket muzik me than ca kam mren//
Tankilla 4-vjet n'ALBO BLOODZ//
une jam perjet ti je pidhuc//
ruje emrin tan une e ruj temin//
mos fol ti per mu se ta prishi venin//

R-JON a.k.a VRAKA
ju prishim ju shkelim jua shkyjm edhe emrin//
ai qe po co kry in vec se ma ha temin//
me mariuana na po kallim atmosferen//
dhe kurvave na vec se ju diftojm deren//
bela dukna pak i but lirikisht jam shum i smut//
un marr t'mit ti merri tut//
e po bajm se kush ja fut//
mir e din ti hapi trut me aksione plota//
SHQIPET E VERTETA per ne sa gati bota//

REF:
Na jena gangsta ca po do met than//
jena kuq e zi po me gjak shkodran//
na jena gangsta ca po do met than//
jena shqiptar po me gjak shkodran// 4x

DËRGOI: