TEKSTESHQIP

Tankilla
2 Fjal Zemer
Lyrics
(Feat. R-mali)

Lyrics: Artan Ermali
Studio: MaLi Records
producer: R-MaLi (Ermali)

VERSI 1 TANKILLA

Je aja qe dua // paske shum fat
Je andrra qe shikoj // dit edhe nat
e dij qem don // e din qe te du
ti je princesha // per ty jam te jetu
t´lutem mos m´len // me lot n´sy
ky lot qe shikon // derdhet per ty
kam dhe 1 pytje // shum tjera n´rrall
Takimin me ty // un e pres me mall

te dua vetem ty // pse po xhelozoj
ku do qe un jam // veç per ty po mendoj
pse jetojm kaq larg // ndaj njani tjetrit
leni thashe-themet // afrohu rralitetit
du me dit diçka // Pse m´djeg n´zemer//
e pys pak zotin // ça ka kjo femer
zoti m´pergjigjet // te don per jet
engjilli m´thot // kjo asht e vertet.

refrein x2 R-MaLi

L.etren tende e mora
O.sa shum un u gezova
V.etem dy fjal i lexova
E.dhe letren e kuptova

VERSI 2 TANKILLA

Kret i lexova // kret i kuptova
je e vetmja femen // qe dashurova
dhurata ma e bukur // qe zoti m´ka dhuru
syt i coj ka qelli // t´ndjej ktu me mu
t´prita te shkolla // per ty shum mendova
n´shikim e par // n´ty u dashurova
ishte dit e keqe // po binte shi
trupi mu dridhte // t´shikova n´SY

vajz shkodrane // e bukur zeshkane
me at shikim // se dij çam bane
buzqeshja jote bukur // mu me knaqi
buzqeshja jote ambel // effekt si ilaqi
Jam shum i lumtur // n´djehem shum mir
dashuria e jon // e fort si zhinxhir
kjo kang asht per jet // fjalt dolen vet
fjalen ta kam dhan // te dua per JET.

refrein x2 R-MaLi

L.etren tende e mora
O.sa u gezova
V.etem dy fjal i lexova
E.dhe letren e kuptova

END

DËRGOI: