TEKSTESHQIP

Tankilla
Lutena N'zot
Lyrics

Lyrics: Artan
Studio: TanKilla Records.
producer: R-MaLi

Refreni: x2 TANKILLA
lutena n´zot // pak mem nimu
kam shum guxim // kret mi shkatrru
u mushen plot urrejtje // flasin per ne
jena shqiptar // HEY t´fusim ner dhe

VERSI 1 - TANKILLA
Jam shqiptar // shqiptar kam me vdek
e boj un kyt rep // ti s´guxon mu mem prek
kam shum guxim // kur m´shef ti mor ik
vdekjes nuk i tutna // u rrita djal besnik
kam shum probleme // me shtet me polici
un ta çoj 2 gishtat // ropt n´pill tash ti qi
venin kush s´ma xene // TanKilla u ba problem
flasin mas shpinet // e dij qe po ju dhem

8vjet i kam pas // kur vdekjen e kam pa
prej xhelozis qe paten // shokun ma kan vra
shoku jem n´paqe // nana i qan me lot
duhet me qendru burr // lutena n´zot //
gjaku i shqiptarit // pika tash pikon
e lokja asht te vdek // e djalin e vajton
t´lutem moj nanloke // maju shum e fort
djalit per ditlidje // fikja qirat n´tort

Refreni: x2 TANKILLA
lutena n´zot // pak mem nimu
kam shum guxim // kret mi shkatrru
u mushen plot urrejtje // flasin per ne
jena shqiptar // HEY t´fusim ner dhe

VERSI 2 - TANKILLA
Shqiptart me probleme // spo din mi than stop
per nji fjal goje // t´thot pushka na u baft top
kret bota e din // qe shqiptart jan n´gjak n´xet
per shqipen me 2 krena // i gaçem me dhan jet
Mosha delikate // qe kret po gabojn
disa kan vdek // dhe disa po jetojn
kto fjal i shkru // por jo met agulu
i thaç qe i kom n´zemer // te lutem mem kuptu

Kur ban shum gabime // hiç pa mendu
nanes ja then zemren // nga gjumi e ke cu
Loti po rrjell // si me ken lumi
ishte nat e keqe // spo merr ma gjumi
durt te ju dridh // nga qelli i ka cu
Nan-lokja ALLAHUT // per ty ja dritu
Zoti jem t´lutem // ti mem nimu
djalin tem o zot // me ma uzu

Refreni x2: TANKILLA
lutena n´zot // pak mem nimu
kam shum guxim // kret mi shkatrru
u mushen plot urrejtje // flasin per ne
jena shqiptar // HEY t´fusim ner dhe

Refreni x2: TANKILLA
lutena n´zot // pak mem nimu
kam shum guxim // kret mi shkatrru
u mushen plot urrejtje // flasin per ne
jena shqiptar // HEY t´fusim ner dhe

DËRGOI: