TEKSTESHQIP

Tankilla
Nigjo
Lyrics
(Feat. R-mali & Double D)

Lyrics: Artan Ermal Doni
Studio: TanKilla Records.
producer: TanKilla (ARTANI)

refreni x2: R-MaLi

Veni veshin dhe degjo // hape syrin dhe shiko
Ban cfar te duash ti // vetem ma ne fund kupto
Se nje her ne vit e bajm // po i bajm vetem hita
Noshta me nje kang po // juve ju arrita

VERSI 1 - TANKILLA

Duket inad-gjori // shife qe urren
qefi nuk ja ka // kurr nuk ka pa
kurr nuk ka n´gu // kshtu sene per mu
Tankilla dit per dit // n´studio te prodhu
folni çat doni // spijona keni lin
trupin t´prishi // t´hedhi n´pishin
thirre kujshin // thirre policin
thirre edhe vllan // arkivolin ta man

shum Agresiv // kur m´bani Negativ
jeta nuk me dhimet // per me ken Pozitiv
kta 2 sy kan pa // mir edhe keq
shum fat-keqsija /// n´dollin per keq
kam shum guxim // rrxohem e cohem...
deri n´vdekje un // hiç nuk durzohem
VEC i lotem zotit // mjep pak nim
pushtu kyt dhim /// fell n´shpirtin tim.

refreni x2: R-MaLi

Veni veshin dhe degjo // hape syrin dhe shiko
Ban cfar te duash ti // vetem ma ne fund kupto
Se nje her ne vit e bajm // po i bajm vetem hita
Noshta me nje kang po // juve ju arrita

VERSI 2 R-MaLi

Asnjeri nuk arriti // deri sot me m’kuptu
se ku m’rrah mu taman // e ca m’prejll mu ky tru
Deshte me dit se nga vi // ku jetoj e ku jam rrit
Me kuptu cfar muti jam // kopili ka arrit
Jam si plum jam si qen // qe merre kshillin tem
Merr nje laps e shktuje n’leter // edhe msoje msimin tem
Jam orkan mi termet // qe ta dridhi cdo qytet
Jam nipi adem haxhis // e trajtohna sikur mret

Jam ai patrioti // per cdo gja jam I zoti
E mira e ksaj tkeqe // mu // nuk m’ndihmon I joti
Se qendroj nkam e mia // e ata qe m’rrespektojn
Pun e madhe qe po fryhen // leni bobbin tma kafshojn
Noshta pritojm me ba gjana // po kur e bajm I vem kapak
e kur nigjohet zani jot // o kuku sa baj merak
me t’than drejten t’verten // askujt nuk I pershtatna
e ti jo si shpati // po si elvana gjata

VERSI 3 Double D

une jam back // ti nuk e prite
merri kta fjal // merri kta hite
zani perfect // ty te pelqen
flowi jem shoki // ty t´len pa men
djal shqiptar // trim me tradit
korrekt cdo aspekt/ deri n´ket dit
ti flet me fjal // une me vepra
t´pres ku dush shoku // 9mm´tra

pra mos fol kot // ti mushi syt me lot
gjaku jem i pastert / si plumi me barot
i kam ushtart e mi // me mu n´cdo hap
une per ta // dij met marrin hak
tash a m´kopton // ku e kam problemin
inaqort jasht // kshtu e kam sistemin
rrespekt per ata // qe ma dojn emrin
(Double D) per jet // nuk elshon venin

refreni x2: R-MaLi

Veni veshin dhe degjo // hape syrin dhe shiko
Ban cfar te duash ti // vetem ma ne fund kupto
Se nje her ne vit e bajm // po i bajm vetem hita
Noshta me nje kang po // juve ju arrita

DËRGOI: