TEKSTESHQIP

Tankilla
Shpirit Jem Knon
Lyrics

Lyrics: Artan
Studio: TanKilla Records.
producer: Artani

VERSI 1 TANKILLA

Cohem ne mengjes // nji puthje e pres
jetoj un me ty // e deri qet vdes
shikoj qellin // ty aty t´shikoj
kujtoj momentin // qe ne na shkatrroj
se dij kush gaboj // e fajin kush e ka
shkurt e shqip pot tham // n´shpirt m´ke vra
koha po hec // vitet kalojn
shpirit jem knon // dadhundyshet nigjojn

krat un i hapi // n´qell fluturoj
e pres nji buzqeshje // a thu e meritoj ??
n´qofse gabova // e bana gabim
n´qofse t´lendova // sishte me qellim
perjet ti n´zemer // me mu ke me kan
se dij a ke harru // fjalen ta kam dhan
zotit i lutem // ky dhim ma shero
nqofse n´djen per mu // te lutem mu afro

REF.
X2

VERSI 2 TanKilla

E Hapi dritaren // qellin shikoj
dit dhe naten // per ty un mendoj
se harroj momentin // aty te shkolla
kur t´putha n´badh // e doren ta shtrengova
ti SHpejt mu m´harrove // hiç nuk besove
koha heci shpejt // por keq tash gabove
spo muj me besu // qe ti je largu
fotografin ton // n´dhom e kam vu

a don me dit diçka // per ty jam te jetu
ti se majte fjalen // sa her m´the te du
dashnin qe kam n´zemer // kerkush nuk ma din
vetem shpirti jem // por tash asht jetim
lulen te vorra // t´lutem ma dhuro
dashurin ton zemer // kurr mos harro
emri jo i bukur // n´shpirt me ka met
si tatu perjet // dhe kurr ska me vdek

REF.
X2

VERSI 3 TanKilla

Krat un i hapi // n´qell fluturoj
e pres nji buzqeshje // a thu e meritoj ??
n´qofse gabova // e bana gabim
n´qofse t´lendova // sishte me qellim
perjet ti n´zemer // me mu ke me kan
se dij a ke harru // fjalen ta kam dhan
zotit i lutem // ky dhim ma shero
nqofse n´djen per mu // te lutem mu afro

REF.
X2

DËRGOI: