TEKSTESHQIP

Tankilla
Kuq E Zi Per Jet
Lyrics
(Feat. Albo K)

Intro ALBO K

yeah Albo K TanKilla
1 komb
1 flamur
2 ngjyra
Kuq e zi
yeah yeah

VERSI 1 TANKILLA

Nigjo kyt patriot // qet flet me zemer
e bana kyt muzik // po zdu me ba emer
pse m´keqkuptoni // pse fjal m´coni
ndjenjat qe kam mrena // hiç smi kuptoni
fjalen e kam plum // gjoksin xelik
shprena n´mikrofon // i gacem per armik
e kam 1 allti // si tutem njeri
deri n´vdekje shqipe // besnik un rri

Shqiptari asht burr // vdekjes nuk i tutet
kur n´xehet gjaku // hiç ma si zbutet
pa kersit sherri // pa kris alltia
pa u vra njani // pa ardh policia
nanes i vjen lajmi // qe djalin ta kan vra
nana ska ça ban // dridhet tu qa
sa her qe i bojna // i bojna pa qellime
Shoqnia e keqe // m´con me ba gabime

RER. X2
Une jom Shqiptar // Shqiptar me zemer
Edhe nese des ti // sun ma ndrron kit emen
Une kom me dek // po dhe ndeksha kom me mbet
Patriot per atdhe // patriot per jet

VERSI 2 ALBO K

2 zero zero 9 // une prap i njejt
prap me probleme // a thu qishtu kom me dek
a thu ka me ardh dita // kur une me bo kthesa
a thu kom me met qishtu // tuj shit drog ne ndertesa
po dhe me kostumera // probleme me havera
un boj biznes tan diten // e do presin me ardh vera
dera hapet e myllet // e un drit nuk shoh me sy
mu me mungon atdheu // e ti vun me ardh n´angli

shqipe un e dij jeta // kajher ka surpriza
po ti qe fol per mu // shum shpejt ka met kap kriza
viza viza ta boj ftyren // kur po dalim mu pa
shoki te del huq se // un jom shqiptar vlla
me tradit me kanun // me beso nuk ka si un
qe gjakun e lan me gjak // edhe beses s´ti lun
nese t´thirri shok // un shoqnin e mbaj me gjak
po nese je i tradhtis // at´her gjakun ma ki hak

RER. X2
Une jom Shqiptar // Shqiptar me zemer
Edhe nese des ti // sun ma ndrron kit emen
Une kom me dek // po dhe ndeksha kom me mbet
Patriot per atdhe // patriot per jet

RER. X2
Une jom Shqiptar // Shqiptar me zemer
Edhe nese des ti // sun ma ndrron kit emen
Une kom me dek // po dhe ndeksha kom me mbet
Patriot per atdhe // patriot per jet

DËRGOI: