TEKSTESHQIP

Tankilla
Shokt E Mi
Lyrics
(Feat. Iliri)

TANKILLA:

ju kom pik n´zemer / se si ju nuk ka
kan kalu 10 vjet / qe nervedi jena nda

un Jam kthy n´atdhe Per me juuuu taku
kur e mora lajmin qe n´burgen ju kan cu

se kuptoj se besoj / me pikpytje Po jetoj
une shokt e mi / deri n´vdekje si harroj

m´ka marr malli me ju pa
m´ka marr malli me ju fol

m´ka marr malli veç nji her
me dal bashk si per her

sa probleme kena pa
sa probleme kena ba

e kam pas nji deshir
me ken bashk si Zinxhir

ska guxu kush me fol
se kena ken bisha

pyte ti ken dush .. tash
mos u kap ... me njisha

n´dodhen fatkeqsia
ku shoku n´drroj jet

ishte pa besushme
po ish e vertet

Samet Mata past-rahmet
ty shoqnia shum pot thret

ti ke ken ... i vertet
ty shoqnia; t´don per jet

REF: ILIRI x2

sa probleme i ka jeta
shokt e mi un ma si gjeta
i kerkova an e m´ban
e kuptova se ku jan

TANKILLA:

jam merzit shum du me pa drit me sy
pse o zot n´kater qoshe.. mrena mu ti mke shti

du me fol me familje du me fol me vllazni
malli qe kom n´zemer / Lot Pikojn kta 2 sy

sa problemet i ka jeta sa t´pa printna nuk i prita
sa gabimet qe i bana sa shum her u merzita

m´fal ti oj nan sa shum het t´kam lendu
jam ken shum i ri gjanat mir si kam kuptu

tash u rrita u bana burr

un legjend kam me met
shum besnik dhe i vertet

sa shqiptar / ma kajn hap namin
per mir dhe per keq /

gjithkush ma ka nis zanin
po thojn i lumt kti dreqqqq

kjo rrug ka pas pengesa
mos kujto qe shkoj perfekt

sa gjakderdhe jan ba
me fitu 2 3 lek

banu bashk o shqiptar
ta nimojm njani tjetrin

t´permisojm zhdo gabim
t´ja .... arrisim n´qellim

REF: ILIRI x4

sa probleme i ka jeta
shokt e mi un ma si gjeta
i kerkova an e m´ban
e kuptova se ku jan

DËRGOI: