A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Audio

Video Link

Tara Muharremi - Viti I Ri


Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  1

Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

22/08/2017

2017-08-22T13:24:47


It's a long time that we try finding the lyrics to "Viti I Ri" sung by Tara Muharremi.
Your effort will be much appreciated in case you think you can help everybody looking for the lyrics.
The music video from Tara Muharremi attached to this song, will help you with the lyrics. Thanks for your time.


Add Lyrics


Here are some songs with the same title and we wish that at least one of these contains the lyrics you are looking for:

Liliana Kondakçi - Viti I Ri

Ja na erdhi viti i ri
sa jam e gezuar
porsi un e çdo femi
pret per ta festuar

bora zbardhi tej per tej
fusha edhe male
Viti i RI do te na gjej
me kenge edhe valle
Viti i RI do te na gjej
me kenge edhe valle

e stolisa bredhit tim
me lodra e yje
era jashte le te fryn
le te fryj ne yje

Kenge Per Femije - Viti I Ri

Ja na erdhi Viti i Ri,
sa jam i gëzuar,
Porsi unë dhe cdo fëmijë,
pret per ta festuar,

Bora zbardhi tej për tej,
fusha edhe male,
Viti i Ri do të na gjej',
me këngë e me valle.

E stolisa bredhin tim
me lodra me yje,
era jashtë fryn me tërbim,
le të fryj'ndër pyje,

Plot dhurata përsëri,
do më sjellë mua,
babagjyshi i Vitit Të Ri,
oh sa fort të dua.

WNC - Viti I Ri

-ëëhh kuu u rra borr ëh Viti rRrii ..
Sajeeeennn ama sajen menihere ehh Viti i Rrii Yes yes yes ..
Viti i Rri Viti i Rri viti ri viti ri viti ri ...
Spo muj me besu viti ri kuku zot viti rii
M mmmaaaaaa....!!!!
Edhe ni vit i rii babi edhe sivjet ..
Apet qai bredhi thym se nuk kena pare
Per me ble njo tri papunsi e madhe
U bo shum varfëri
Ncuk ata nqeveri nuk kan faj
Babadimri ,fajet i ka ai
E babadimri po thot dhurata ju bi veq pa i plotsu Standardet ska pavarsi ..!!!
Po thot qe nuk kena me hi as n Evrop
qeky babdimer ja ka nis mem kopp
duhet me lyp me ndru me pru njo tjter
ni babdimer femer e jo plak t vjeter
E ai na kish plotsu krejt deshirat
na kish pru dhurata ku jon mat mirat
Tonve ka ni qka kena qef na kish pru shum ishim gzu Edhe gjeth kishim Knuu..

Ref:Viti ri viti ri erdh viti ri(how how how)
Viti ri viti ri erdh viti ri,
Viti ri viti ri erdh viti ri(how how how)
Viti ri viti ri erdh viti ri...

Femna dimrit p.sh mu ma kish pru sajen
veq sajen pe du ...
Gjyshes teme penzijen ja kish rit
Edhe krejt mahallen e Rakles e kish bo drit
Axhes tem ja kish pru 1 kamion dru
Babit tem çepin lloto me fitu..
shokit tem ja kish pru vizen me dal Jashtt!!!
edhe qenit tem ja kish pru ni asht..

E neve tonve na kish pru prespektiv
Femna dimrit prej krizes na kish nxir
Na kish pruuu rymm.. uj.. edhe pare
Na e kishim pagu tatim pa qare
Edhe pavarsin na kish pru ni dit
A poo bree?
thujj Po mos u korrit
tona na gjeth vitin e ri
e kishim festu kreit t lumtur
gjeth kishim knuu ..

Reff:2X Viti ri viti ri erdh viti ri(how How how)
Viti ri viti ri erdh viti ri
Viti ri viti ri erdh viti ri(how how how)
Viti ri viti ri erdh viti ri....

n vend t babdimnit ni femna dimnit ta kishim
sa popull i lumtur do ishim
do kishim edhe kushte mat mira
shum leht i kishim kalu kto koh t vshtira
se ajo problemet na kish zgjill
sish dal me kaprrola palidhje mu cill
as nuk ish hi ka oxhaki si ai plaki
po neper der si kreit njerzt tjer
o0 ta kishim ni femna dimrit ..Femennn.??
ja kisha honger at zemer
po se kena se na qesi baksuza jena
jena ku jena qetu kena qef lena
qetu ku o njejt si vjet si n mot
edhe 1 vjet po vjen e po shkon koT..
pak me buzqeshje e pak me lot
per Vitin e Rri urime Plot ...??????

Ref 2x Viti ri viti ri erdh viti ri(houu houu)
Viti ri viti ri erdh viti ri
Viti ri viti ri erdh viti ri
Viti ri viti ri erdh viti ri(houu houu)..


Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019