A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Tasim Gjokutaj

Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  3
(1944-1998)  
  • Origin:
  • Kuç 
BIOGRAFIA: Tasim Gjokutaj is a popular writer. Ai rridhte nga një familje me tradita atdhetare, arsimore, kulturore e liridashëse. Shkollën fillore e kreu në vendlindje, ndërsa ciklin e lartë të shkollës shtatëvjeçare dhe të mesmen në Gjirokastër. Po këtu është diplomuar për gjuhë e letërsi shqipe në Universitetin “Eqrem Çabej” (ish Instituti i Lartë Pedagogjik trevjeçar). Për pak kohë dha gjuhën e letërsinë në shkollën shtatëvjeçare të Libohovës, ku punoi me përkushtim si mësues dhe edukator...

>> Full biography >>


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

Facebook

Profile

Add Official

Social AccountsRelated Artists:

Xhevahir Cirongu

Ahmet Kolgjini

Vasil Tabaku

Bilal Xhaferri

Hiqmet Meçaj

Jorgo Bllaci

Ndoc Papleka

Mihal Gjergji

Kasem Trebeshina

Fatmir Terziu


Tags: Tasim Gjokutaj

Add an e-Card
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019