Më mbaj mend (për 1 muaj)

Taste2 - Mrapsht Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4 / Votuan:  1

ya ha haa ya ha haa ya ha haa

mu kish prish shporeti,se ja kish nis mu ngri
mu kish prish qeshmja,se ja kish nis me pi
postjeri poget mu kish bo kojshi
gjdo mengjes pe sho pom jep buqeshje e fakturat ngji
mu kish prish kimiki, ja kish nis me fshii
poget zilja ish shterr se xhamat ishin thy
SADO DHE KUDO, HALA MIR JOM ME KRY
JA DUNA ME SHKU ME KRY,JA TE HOXHA ME M.FRY
E UNE I FRYVA 20 E DO QIRA, HALA TU I PERCJELL ME BIRRA
MENT JON KA M.SILLEN SI MI PAS NJA 50 TMIRA
Lidhsat pom zgidhen, dite po perseriten
poget krejt dite e javes ishin konvertu n.dillen
rrugt pa trotuar, tu prit ren frym me mar
ma guxh se n.pazar e shum ma ngusht se n.bunar
krejt tu ngajt mas letres , tu ja shajt robt me shpirt shnetes
sa me ja pa ni sy drit , dites, tjetres
edhe pse e njejt si e vjetres
kurgjo dallim prej tjetres
kur je tu e thy shum ja bon rrafsh vetes .. tu knu

ya ha haa ya ha haa ya ha haa yaa ya ya yaaa ya ya yaaa

krejt mrapsht, mrapsht po na shkon jeta
krejt mrapsht, mrapsht po na shkon jena
ty e mu e mu e ty e ty e mu e

mu kish aj truni prej fjalve tu i ni
krejt i kom dy vesh, po si mi pas 23
jeta kish ndrru ngjyr, e ja kish nis mu nxii
nejta me ni t.huj ja nisa mi fol per fli
pse nuk e di ktu qka din osht qka ki ni
ma mir e ki me fshi, se hala ma shum me dhi
barki shum i ngit po syni ma i unt
do i eliminojn problemet fshtire do si mi fshi hunt
t.kompleksum deri n.thu e mi ngu
ti thu skoka per ktu me rrnu
sbon sen mi kallxu se krejt i ka perjetu
krejt ma shum se krejt dine, krejt i dine
nese hin n.mod me dhi, krejt ja nisin e dhijn
e ulet niveli kultures, tu honger burek t.ftoft t.furres
bashk me lulet e pranveres me ere t.shurres
shtet demokratik, tu i nejt mi kry si tomi xherit me patik
ti ja je lladik, ja lladik duhesh mu shit
me lshu kemra u bo shprehi, si rrena me ni
si femna me gji, syt mi ngi repete ton diten e ki
repete ton diten e ki , repete ton diten, ton diten

Krejt mrapsht, mrapsht po na shkon jeta
Krejt mrapsht, mrapsht po na shkon jeta
ty e mu e mu e ty e ty e mu e mu e ty e
Taste2
Publikimi: 17/01/2013


Taste2 - Mrapsht
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Mrapsht".
3. Video është e këngës "Mrapsht", por nuk këndohet nga Taste2.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Taste2:


Komente 0