Më mbaj mend (për 1 muaj)

Tatiana Isai - Une Biri Yt Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  7

Unë biri yt, Kosovë t'i njoh dëshirat e heshtura
Erërat e tuat e fjetura me shekuj
Un biri yt, Kosovë t'i njoh gëzimet
T'i njoh gëzimet, vuajtjet, vdekjet
T'i njoh lindjet e bardha ëndrrat e tua
T'i njoh caqet e tua
Më mirë se kush do tjetër
T'i njoh aty moj i lartë

Unë biri yt, Kosovë
Ta di gjakun që të vlon në gji
Kur tanë ke këngëve
Ç'varros në t'i ta tij

Ta këndova këngën më të bukur në mituri
Që e di kam më këndu për prita të balli
Dhe be tu dhe jam në e bukë në njërzvet mijë
Dhe në zjarr i në po t're si më Atdhe
Se syri, s'kam më tha luj as shekuj në gocë i shkoj
Pra rritur në lulë
pritur t'i sa pjeshka
Shkujë emri timë nën qiellin kënga sot

Unë biri yt, Kosovë
Ta di gjakun që të vlon në gji
Kur tanë ke këngëve
Ç'varros në t'i na tijNuk kemi video për këtë këngë.
Tatiana Isai - Une Biri Yt
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Une Biri Yt".
3. Video është e këngës "Une Biri Yt", por nuk këndohet nga Tatiana Isai.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Tatjana Isaj:


Komente 0