Taulant Bajraliu
Taulant Bajraliu
Taulant Bajraliu
{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


Taulant Bajraliu është këngëtar i njohur. Më datë 25 Dhjetor 2012, Taulant Bajraliu publikon videoklipin "Zemren Ma Ke Plas". Muzika e këngës u punua nga Besim Bunjaku, teksti u shkrua nga Besim Bunjaku, ndërsa për orkestrimin u kujdes Astrit Halimi.

Më datë 12 Tetor 2014, Taulant Bajraliu publikon videoklipin "Pa Faj".

Më datë 20 Janar 2015, Taulant Bajraliu publikon videoklipin "Duro Zemer". Muzika e këngës u punua nga Egzon Bajraliu, teksti u shkrua nga Kreshnik Avdiu, ndërsa për orkestrimin u kujdes Egzon Bajraliu. Videoklipi u prodhua nga kompania MProduction.

Më datë 12 Maj 2015, Taulant Bajraliu publikon videoklipin "Kajmak".

Më datë 8 Qershor 2015, Taulant Bajraliu publikon videoklipin "Eja Vetmi".

Më datë 20 Tetor 2015, Taulant Bajraliu publikon videoklipin "Jetimi I Babes", në bashkëpunim me Gold AG.

Më datë 20 Janar 2016, Taulant Bajraliu publikon videoklipin "S'di Pse Ta Kam Fal".

Më datë 1 Prill 2016, Taulant Bajraliu publikon videoklipin "Nuk Ta Boj Haram".

Më datë 3 Qershor 2016, Taulant Bajraliu publikon videoklipin "1 Ne 1 Milion".

Më datë 26 Shtator 2016, Taulant Bajraliu publikon videoklipin "Dashnia E Zemres".

Më datë 24 Nëntor 2016, Taulant Bajraliu & Arday publikojnë videoklipin "Ajo". Muzika e këngës u punua nga Genc Prelvukaj (Gentz), teksti u shkrua nga Arday, ndërsa për orkestrimin u kujdes Genc Prelvukaj (Gentz).

Në vitin 2016, Taulant Bajraliu publikon albumin "Live 2016"

Më datë 20 Janar 2017, Taulant Bajraliu publikon videoklipin "Knaqu Pa Mu".

Më datë 8 Prill 2017, Taulant Bajraliu publikon videoklipin "S'ta Bëj Hallall".

Më datë 29 Qershor 2017, Taulant Bajraliu publikon videoklipin "Cka Do Bojna".

Më datë 22 Gusht 2017, Taulant Bajraliu publikon videoklipin "Jan Ba Burra Djemte E Babes".

Më datë 22 Shtator 2017, Taulant Bajraliu publikon videoklipin "Çfarë Nafake".

Më datë 20 Janar 2018, Taulant Bajraliu publikon videoklipin "Hasëm". Muzika e këngës u punua nga Egzon Bajraliu, teksti u shkrua nga Kreshnik Avdiu, ndërsa për orkestrimin u kujdes Egzon Bajraliu. Videoklipi u prodhua nga MProduction.

Më datë 18 Mars 2018, Taulant Bajraliu publikon videoklipin "Vuj O Shpirt". Muzika e këngës u punua nga Egzon Bajraliu, teksti u shkrua nga Kreshnik Avdiu, ndërsa për orkestrimin u kujdes Egzon Bajraliu.

Më datë 11 Maj 2018, Taulant Bajraliu publikon videoklipin "Nuk Ja Vlen". Muzika e këngës u punua nga Egzon Bajraliu, teksti u shkrua nga Ejup Shabani, ndërsa për orkestrimin u kujdes Egzon Bajraliu.

Më datë 1 Korrik 2018, Taulant Bajraliu publikon videoklipin "S'mundem Pa Ty". Muzika e këngës u punua nga Naim Qukiqi, teksti u shkrua nga Naim Qukiqi, ndërsa për orkestrimin u kujdes Naim Qukiqi.

Më datë 30 Shtator 2018, Taulant Bajraliu publikon videoklipin "Lulet E Dashnis". Muzika e këngës u punua nga Egzon Bajraliu, teksti u shkrua nga Kreshnik Avdiu, ndërsa për orkestrimin u kujdes Egzon Bajraliu. Videoklipi u prodhua nga MProduction.

Më datë 4 Nëntor 2018, Taulant Bajraliu publikon videoklipin "Boll". Muzika e këngës dhe teksti u shkruan nga Arsim Bunjaku, ndërsa për orkestrimin u kujdes Egzon Bajraliu.

Më datë 20 Janar 2019, Taulant Bajraliu publikon videoklipin "Erdha Veq Për Ty". Muzika e këngës u punua nga Egzon Bajraliu, ndërsa teksti u shkrua nga Arsim Bunjaku.

Më datë 30 Mars 2019, Taulant Bajraliu publikon videoklipin "A Muj Met Thirr".

Në vitin 2019, Taulant Bajraliu publikon albumin "Live 2019".

Më datë 19 Korrik 2019, Taulant Bajraliu publikon videoklipin "Sikur Ti Asnjë". Muzika e këngës u punua nga Egzon Bajraliu, teksti u shkrua nga Agron Jashari, ndërsa për orkestrimin u kujdes Egzon Bajraliu.

Më datë 12 Tetor 2019, Taulant Bajraliu publikon videoklipin "Babë E Bir", në bashkëpunim me Adonis Gerbeshin. Muzika dhe teksti i këngës janë punuar nga Kreshnik Avdiu. Videoklipi u prodhua nga kompania MProduction.

Më datë 2 Nëntor 2019, Taulant Bajraliu publikon videoklipin "Zemra E Vdekur". Muzika e këngës u punua nga Egzon Bajraliu, teksti u shkrua nga Kreshnik Avdiu, ndërsa për orkestrimin u kujdes Egzon Bajraliu. Videoklipi u prodhua nga kompania MProduction.

Më datë 20 Janar 2020, Taulant Bajraliu publikon videoklipin "A Kthehesh". Muzika dhe teksti i këngës janë punuar nga Kreshnik Avdiu. Videoklipi u prodhua nga kompania MProduction.

Më datë 11 Korrik 2020, Taulant publikon videoklipin "Nje Takim", në bashkëpunim me Albinën. Muzika dhe teksti i këngës janë punuar nga Kreshnik Avdiu. Videoklipi u prodhua nga kompania MProduction.

Në vitin 2020, Taulant Bajraliu & Albina Kelmendi publikojnë albumin "Ta Fali Zemra".

Më datë 12 Gusht 2020, Taulant Bajraliu publikon videoklipin "Ditëlindja". Muzika dhe teksti i këngës janë punuar nga Kreshnik Avdiu. Videoklipi u prodhua nga kompania MProduction.

Më datë 5 Shtator 2020, Taulant Bajraliu publikon videoklipin "Ku Je E Ku S'je?". Teksti i këngës u shkrua nga Arsim Bunjaku, ndërsa orkestrimi u punua nga Nexhat Mujovi (Wirusi). Videoklipi u prodhua nga kompania Urban Graphics.

Më datë 7 Tetor 2020, Taulant Bajraliu publikon videoklipin "Selam". Muzika e këngës u punua nga Egzon Bajraliu, teksti u shkrua nga Kreshnik Avdiu, ndërsa për orkestrimin u kujdes Egzon Bajraliu. Videoklipi u prodhua nga kompania MProduction.

Më datë 19 Mars 2021, Taulant Bajraliu publikon videoklipin "U Deshtem Aq Shumë". Muzika e këngës u punua nga Egzon Bajraliu, teksti u shkrua nga Agron Jashari, ndërsa për orkestrimin u kujdes Egzon Bajraliu. Videoklipi u prodhua nga kompania Time Pictures.

Më datë 13 Qershor 2021, Taulant Bajraliu publikon videoklipin "Qika E Babes". Teksti i këngës u shkrua nga Kreshnik Avdiu, ndërsa orkestrimi u punua nga Egzon Bajraliu. Videoklipi u prodhua nga kompania MProduction.

Më datë 2 Korrik 2021, Taulant Bajraliu publikon videoklipin "Prishtine". Muzika e këngës u punua nga Ardian Kastrati, teksti u shkrua nga Shkumbin Kryeziu, ndërsa për orkestrimin u kujdes Ardian Kastrati. Videoklipi u prodhua nga kompania Labia.

Më datë 14 Janar 2022, Buraku & Taulanti publikojnë videoklipin "Prinder Sa Shume Ju Du". Muzika dhe teksti i këngës janë punuar nga Kreshnik Avdiu.

Më datë 7 Mars 2022, Taulant Bajraliu publikon videoklipin "I Kom Kall". Muzika dhe orkestrimi i këngës janë punuar nga Egzon Bajraliu.

Më datë 16 Prill 2022, Taulant Bajraliu publikon videoklipin "Dasma Shqiptare". Muzika dhe teksti i këngës janë punuar nga Kreshnik Avdiu, ndërsa orkestrimi u realizua nga Ardian Kastrati. Videoklipi u prodhua nga kompania MProduction.

Më datë 24 Qershor 2022, Taulant Bajraliu publikon videoklipin "Dasma E Gurbetqarit". Muzika dhe teksti i këngës janë punuar nga Kreshnik Avdiu, ndërsa orkestrimi u realizua nga Floriant Salihu (Flow).

Më datë 16 Shtator 2022, Taulant Bajraliu publikon videoklipin "I Martuar E I Ndare". Muzika dhe teksti i këngës janë punuar nga Kreshnik Avdiu, ndërsa orkestrimi u realizua nga Ardian Kastrati. Videoklipi u prodhua nga kompania MProduction.

Më datë 29 Tetor 2022, Taulant Bajraliu & Valbona Gjezo publikojnë videoklipin "Zemra E Thyer". Muzikën dhe orkestrimin e këngës e punoi Nexhat Mujovi (Wirusi), ndërsa tekstin e shkroi Kreshnik Avdiu. Videoklipi u prodhua nga kompania BUG Production.

Më datë 31 Dhjetor 2022, Taulant Bajraliu publikon videoklipin "Ku T'kom Zemer?". Videoklipi u prodhua nga Time Pictures, ndërsa produksioni audio u realizua nga Nurteel.

Më datë 20 Janar 2023, Taulant Bajraliu publikon videoklipin "S'koka Kismet". Videoklipi u prodhua nga Time Pictures, ndërsa produksioni audio u realizua nga Nurteel.

Më datë 20 Prill 2023, Taulant & Andi Bajraliu publikojnë videoklipin "Vllaznit Po Ndahen". Muzika dhe teksti i këngës janë punuar nga Kreshnik Avdiu, ndërsa orkestrimi u realizua nga Egzon Bajraliu.

Më datë 14 Qershor 2023, Shaliani publikon videoklipin "Buka E Nanes", në bashkëpunim me Taulant Bajraliun. Teksti i këngës u përgatit nga vetë Shaliani, teksa për arranzhimin u kujdes Vedat Lushtaku. Produksioni audio u realizua nga Floriant Salihu (Flow).

Më datë 20 Qershor 2023, Taulant Bajraliu publikon videoklipin "Mos U Gzofsh". Teksti i këngës u shkrua nga Ejup Shabani. Videoklipi u prodhua nga kompania Dream Films.

Më datë 8 Tetor 2023, Taulant Bajraliu publikon videoklipin "T'fala I Bana". Muzika e këngës u punua nga Egzon Bajraliu, ndërsa teksti u shkrua nga Kreshnik Avdiu. Videoklipi u prodhua nga kompania Time Pictures.

Më datë 12 Nëntor 2023, Taulant & Andi Bajraliu publikojnë videoklipin "Mallku Qoft".

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »Komente 8