Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!

Audio Kërko Video

Taulant Bajraliu - Dashuria E Pare  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente

Asnjë Koment

26/06/2019

2019-06-26T18:32:31+00:00

Këngë e albumit:

"Live 2019"Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Dashuria E Pare" kënduar nga Taulant Bajraliu.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Taulant Bajraliu i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Rudolf Stambolla - Dashuria E Pare

ooooooooooooooooooooo
Nuk harrohet jo, Nuk harrohet jo
Nuk harrohet jo, s'harrohet jo
Shumë pranvera kanë kaluar, që kur rrahu zemra ime në dashurinë e parë
Por në zemër s'janë shuar, janë të gjalla shumë kujtime, djegin si një zjarr
Nuk harrohet jo, dashuria e parë

ooooooooooooooooooooo
Nuk harrohet jo, Nuk harrohet jo
Nuk harrohet jo, s'harrohet jo
Kur më erdhe si një zanë, zemra ime pa pushuar dridhej prej dashurisë
Ishte natë e qetë pa hënë, më re ndër krahë duke ëndëruar çastin e lumnis
Nuk harrohet jo, dridhje e dashurisë

ooooooooooooooooooooo
Eja mos vono, ti mos vono, eja mos vono, ti mos vono
Zemra ime s'bëhet mirë, larg prej teje s'ështe e qetë, vashë e shpirtit tim
Vec ti falma lumturinë, dashurinë e vërtetë, fatit bukurinë
Eja mos vono, ti mos vono, vashë e shpirtit tim.

Gramos Aliu - Dashuria E Pare

1. Endem si i marrë,
Rrugëve pafund'
Dashunin' e parë
S'e gjej dot askund

2. Smundem të duroj,
Më ndihmo o Zot
Dua ta takoj
Se më mbytën lot'...

Ref. Ah moj xhan sa shum po vuaj
Mu dogj flak ky shpirti shkret'
Se askush më shumë se mua
Nuk të do në jetë

Dëgjo zemrën, çfarë të thotë
Shihmi lotë që rrjedhin lum'
Jo askush moj në k'të bot'
S'të do më shumë se unë...

3. Shpresë e re m'jep drit'
Dhe të gjallë më mban
Se zemrat tona një ditë
Do t'jenë pranë pranë...

Ref......

Perparim Murati (Papi) - Dashuria E Pare

Tgjitha dhimbjet tkisha mujt mej duru mej duru
por kjo plag dhem aq shum sa skam forc me duru
pa i mbush as 20 vejt smundje trand mka ranu
shum i ri rash ndashni shum i ri jam tradhtu

ref.x2
moj dashnia jem e par te kam rujt si syt ne ball krejt rinia mshkoj me ty e ne fund mke lon nvetmi

ajo nat s harrohet leht kur mke thon drejt ne sy
lamtumir me vjen keq neser mo sjam me ty
ndarja ishte shum e rond aj moment mka shkatrru me ke lon me lot nsy e nga un je largu

ref.x4
moj dashnia jem e par te kam rujt si syt ne ball krejt rinia mshkoj me ty e ne fund mke lon nvetmi 4

Më shumë këngë me këtë titull:
Më Shumë Këngë Nga Taulant Bajraliu:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet