Më mbaj mend (për 1 muaj)

Taulant Bajraliu - Nero, Nermina  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Këngë e albumit:

"Live 2019"

Komente

Asnjë Koment

26/06/2019

2019-06-26T18:32:31+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Nero, Nermina" kënduar nga Taulant Bajraliu.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Taulant Bajraliu i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin

Kemi gjetur një këngë me të njëjtin titull kënduar nga Vellezerit Aliu & Salim Arifi. Shpresojmë që është ky teksti që kërkoni:

ka dera kur te rash
zemren time ty ta dhash
asni fjale une s'ta dhash
se ma plase zemren ne bark (2x)

(ref 2x)
nero, nermina, nero nermina
mendoj se te du
dashurine e perparshme
na s'kem me e harru

nana nuk m'lejoj
me tu me u bashku
n'qaf na pacin vajze
ty edhe mu (2x)

(ref 4X)

Albumi: -Moj e pa shpirt- Shkup 1994Më Shumë Këngë Nga Taulant Bajraliu:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet