Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!

Live Video Kërko Video

Taulant Bajraliu - Edhe Guri E Ka Dite  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Komente

Asnjë Koment

26/06/2019

2019-06-26T18:32:31+00:00

Këngë e albumit:

"Live 2019"Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Edhe Guri E Ka Dite" kënduar nga Taulant Bajraliu.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Taulant Bajraliu i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin

Kemi gjetur një këngë me të njëjtin titull kënduar nga Merita Gashi. Shpresojmë që është ky teksti që kërkoni:

O bylbyl pash zanin tand
per mu ni kange me ja than
shpirti im ka ra ne dert
te lutem me m´dhan gajret

Se edhe gurri e ka dit
une ty sa t´kam prit
vet ai esht deshmitar
se un ty kam pas me t´mar [2x]

Aj bylbyli mka çu fjal
prej dashnores aj ka ardh
kur ja pash shamin e saj
syt e mi mbushen vaj

Se edhe gurri e ka dit
une ty sa t´kam prit
vet ai esht deshmitar
se un ty kam pas me t´mar [2x]Më Shumë Këngë Nga Taulant Bajraliu:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet