Live Video

Taulant Bajraliu - Oj Dashnore


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

26/06/2019

2019-06-26T19:32:31

Këngë e albumit:

"Live 2019"Na vjen keq por nuk disponojmë akoma tekstin e këngës "Oj Dashnore" kënduar nga Taulant Bajraliu.
Ndihma juaj do ishte shumë e çmuar në rast se mundeni të shkruani tekstin e "Oj Dashnore".
Videoklipi nga Taulant Bajraliu i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Motrat Ademi - Oj Dashnore

Isha vetum tuj mendu per dashnoren
tuj kujtu qe sa kohe mu me ka lan
u martu me tjeter kend

Ref: 3x
Oj dashnore oj dashnore mend e mia
qysh mi more qysh mi more mend e mia
let te vuj nga dashuria

Rri i ulur dhe mendoj bilbili per
ty kendon qka me duhet mua jeta
kur ti une nuk te kam

Ref: 3x
Oj dashnore oj dashnore mend e mia
qysh mi more qysh mi more mend e mia
let te vuj nga dashuria

Sme ka mbetur as gje tjeter veq te
uroj sukses trashigofsh ti me at djal
qofsh e lumtur n'jete

Ref: 3x
Oj dashnore oj dashnore mend e mia
qysh mi more qysh mi more mend e mia
let te vuj nga dashuria

Armend Sulejmani - Oj Dashnore

Hajde hajde oj dashnore
ti moj bjerma doren
hajde dalim me lujt
aman veq ni valle
belin kur dredhon
zemren time moj
pesh ti ma qon. 2 her

refreni 2 her

Lelelej oj dashnore
zemren time ti ma more
lelelej oj dashnore
kurr per jet un sdot harroje.

Sa mir nata po na shkon
gjith shoqnia po vallzojn
hajde zemer luj ti pa pushu
se ket nat kurr skem me harru. 2 her
Më Shumë Këngë Nga Taulant Bajraliu:

Më Shumë...