TEKSTESHQIP

Taulant Bajraliu
Sonte Ti Po Behesh Nuse & Lutem
Lyrics

sonte ti po behesh nuse a ka kush ket nat ta ndal syt e zi faqet e kuqe tjetrit po ja fal

sonte gotat ni nga ni zbrazin dhimbjen plot dhe askush mos le ta din se po qaj me lot
x2
do te behem nje dit dhender s'do t'kem nuse ty moj qe te du mos e pafsha as ne enderr ate nat kur ti me ke tradhtu

sonte ti po behesh nuse a ka kush ket nat ta ndal syt e zi faqet e kuqe tjetrit po ja fal

sonte gotat ni nga ni zbrazin dhimbjen plot dhe askush mos le ta din se po qaj me lot
x2
do te behem nje dit dhender s'do t'kem nuse ty moj qe te du mos e pafsha as ne enderr ate nat kur ti me ke tradhtu

lutem veq ni her ti mbylli syt e te pushoj asniher per ne te dy mos te endrroj ne u kthyem kunder vetes kunder fatit tash kush do ta mbaj peshen e mekatit

lutem ne kete jet te me kujtosh vetem si mi dhe nga une kur t'me takosh mos te kesh frik ne u ne u deshtem u takuam ne rrugen e trishtimit tash kur do ta mbaj peshen e kujtimit

jeta mashtron ajo te kthen mos i beso ne sy te shikon te genjen mos i beso para zotit do ti marr mekatet per ne te dy lutem une lutem vetem per ty

lutem veq nje her ti mbylli syt e te pushoj asnjeher per ne te dy mos te endrroj ne u kthyem kunder vetes kunder fatit tash kush do tta mbaj peshen e mekatit

lutem ne kete jet te me kujtosh vetem si mi dhe nga une kur t'me takosh mos te kesh frik ne u ne u deshtem u takuam ne rrugen e trishtimit tash kur do ta mbaj peshen e kujtimit

jeta mashtron ajo te kthen mos i beso ne sy te shikon te genjen mos i beso para zotit do ti marr mekatet per ne te dy lutem une lutem vetem per ty lutem une lutem vetem per ty

DËRGOI: