TEKSTESHQIP

Taulant Bajraliu
Zemra E Vdekur
Lyrics

Ma mir ne varr
se nket dynja
gjall me tjeter ty met pa
nje dor tjeter ty met prek
edhe i vdekur kisha vdek
n'dit t'gjykimit ka met prit
e atje mos i ul syt
nuk ta fali as atje se pot lutem
shpinen mos ma kthe

REF.:
Zemra e vdekur
ne ket jet
Se njeh dashnin e vertet
t'len me vujt e t'bon me jek
ajo t'bon me vdek
e kjo zemra jem e gjall
tjeter kan nuk e don ma
nje herë n'jet kam dashuru
po jetoj e nuk po muj me gzu

Gjall je zemra jep dashni
S'rreh per tjeter po per ty
veq prej qefi ti mke lan
mjera ti per shpitin tan
n'dit t'gjykimit ka met prit
e atje mos i ul syt
nuk ta fali as atje se pot lutem
shpinen mos ma kthe

REF. 2x:
Zemra e vdekur
ne ket jet
se njeh dashnin e vertet
t'len me vujt e t'bon me jek
ajo t'bon me vdek
e kjo zemra jem e gjall
tjeter kan nuk e don ma
nje herë n' jete kam dashuru
po jetoj e nuk po muj me gzu
INFO
Krijimi muzikor paraqitet në tregun e gjerë të muzikës i kompletuar me vlera artistike edhe me një videoklip muzikor, për produksionin e të cilit u kujdes MProduction, teksa regjisorë të videos janë Afrim Kolgeci & Egzon Bajraliu. Ky videoklip u publikua me datë 2 Nëntor 2019. Kompozitori i këngës dhe orkestrues i këngës rezulton të jetë Egzon Bajraliu, teksa këngës i janë përshtatur vargjet nga Kreshnik Avdiu.