TEKSTESHQIP

Taulant Bajraliu
Boll E Mirë
Lyrics
(Feat. Andi Bajraliu)

Boll e mir lujma doren
Kosovare ja ke anen
2x

Hidhe vallen me mindil t'bardh
moj e bukur belin e holl
loja jote m'ka met n'zemer
luj o shpirt o luj me themer
2x

Boll e mir lujma doren
Kosovare ja ke anen
2x

Mir po lun moj vajz qyqek
kur po t'shoh mi lujte ment
e qoj goten me raki
kur po t'shoh ty mbush dashni
2x

Boll e mir lujma doren
Kosovare ja ke anen
2x


Vajz me syt e shkruar
kush ty t'ka idhnu
nana ose baba
te kan fol per mu
2x

Te bashkuar un dhe ti
jemi t'fort ne dashuri
na ndihmo moj Perendi
ne te dy te jemi nji
2x

Mos i degjo fjalet
qe i thon per mu
sepse dashurine moj
ty ta kam dhuru
2x

Te bashkuar un dhe ti
jemi t'fort ne dashuri
na ndihmo moj Perendi
ne te dy te jemi nji
2x


Joho hajde ne ket ven
po na kallet shpija
na kan ardh vllaznia
o nga Gjermanija
na kan ardh vllaznia
o nga Suedia

Joho hajde ne ket ven
po na kallet shpija
na kan ardh vllaznia
o nga Amerika
na kan ardh vllaznia
o nga Australia


Oj lulja e blinit o
kujna ja len nanen o
2x

Hajt moj lule mos ki dert
se te nana shkon apet
2x

Oj lulj e blinit o
kujna ja len baben o
2x

Hajt lule mos ki dert
se te baba shkon apet
2x

Oj lulja e blinit o
kujna ja len nanen o
2x

Hajt moj lule mos ki dert
se te nana shkon apet
2x