TEKSTESHQIP

Taulant Kolonja
Ne Te Dy
Lyrics

I
Ne nje streh te perqafuar rrinim ne te dy
eh ca pika shiu binin binin ne cati
Ti me the mos me ler vetem nuk mundem pa ty
pra eja eja nperqafim o shpirti im

ReF
Ne te dy te perqafuar hena na veshtron
ne te dy te dashuruar dashuria jon

Her me vjen her me shkon
her me ik e her me vjen
jam ne enderr a vertet vertet jam si mbret 2X.

II
Gjith qyteti ra ne heshtje un dhe ti nuk flejm
ne nje streh te perqafuar hena na rremben
ti me the mos me ler vetem nuk mundem pa ty
pra eja eja n'perqafim o shpirti im.

ReF
Ne te dy te perqafuar hena na veshtron
ne te dy te dashuruar dashuria jon

Her me vjen her me shkon
her me ik e her me vjen
jam ne enderr a vertet vertet jam si mbret 2X.

DËRGOI: