A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Ne bëjmë kërkime të vazhdueshme në Youtube, por nuk kemi arritur të gjejmë një videoklip për këtë këngë.


Doruntina Shala - Ring The Alarm


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.1 / Votuan:  35

Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

28/07/2017

2017-07-28T19:00:09

[Hook:]
Ring the alarm
I been through this too long
But I'll be damned if I see another chick on your arm
Won't you ring the alarm?
I been through this too long
But I'll be damned if I see another chick on your arm

[Chorus:]
She gon' be rockin' chinchilla coats
If I let you go
Getting the house off the coast
If I let you go
She gon' take everything I own
If I let you go
I can't let you go
Damn, if I let you go
She gon' rock them VVS stones
If I let you go
Couped in the 'bach or the Rolls
If I let you go
She gon' profit everything I taught
If I let you go
I can't let you go
Damn, if I let you go

[Verse 1:]
Tell me how should I feel
When I know what I know,
And my female intuition
Telling me you a dog?
People told me 'bout the flames
I couldn't see through the smoke
When I need answers, accusations
What you mean you gone choke?

You can't stay, you gotta go.
Ain't no other chicks spending your dough
This is taking a toll, the way the story unfolds
Not the picture perfect movie everyone would've saw

[Chorus:]
She gon' be rockin' chinchilla coats
If I let you go
Getting the house off the coast
If I let you go
She gon' take everything I own
If I let you go
I can't let you go
Damn, if I let you go
She gon' rock them VVS stones
If I let you go
Couped in the 'bach or the Rolls
If I let you go
She gon' profit everything I taught
If I let you go
I can't let you go
Damn, if I let you go

[Hook:]
Ring the alarm
I been through this too long
But I'll be damned if I see another chick on your arm
Won't you ring the alarm?
I been through this too long
But I'll be damned if I see another chick on your arm

[Verse 2:]
Tell me how should I feel
When you made me belong
And the thought of you just touching her
Is what I hate most?
I don't want you but I want it
And I can't let it go
To know you give it to her like you gave it to me, come on

He's so arrogant and bold (Oh)
She gon' love that shit, I know
I done put in a call, time to ring the alarm
'Cause you ain't never seen a fire like the one I'ma 'cause

[Chorus:]
She gon' be rockin' chinchilla coats
If I let you go
Getting the house off the coast
If I let you go
She gon' take everything I own
If I let you go
I can't let you go
Damn, if I let you go
She gon' rock them VVS stones
If I let you go
Couped in the 'bach or the Rolls
If I let you go
She gon' profit everything I taught
If I let you go
I can't let you go
Damn, if I let you go

[Bridge:]
How can you look at me
And not see all the things that I kept only just for you?
Why would you risk it baby? Is that the price that I pay?
But this is my show and I won't let you go
All has been paid for, and it's mine
How could you look at me
And not see all the things?

[Chorus:]
She gon' be rockin' chinchilla coats
If I let you go
Getting the house off the coast
If I let you go
She gon' take everything I own
If I let you go
I can't let you go
Damn, if I let you go
She gon' rock them VVS stones
If I let you go
Couped in the 'bach or the Rolls
If I let you go
She gon' profit everything I taught
If I let you go
I can't let you go
Damn, if I let you go


Më Shumë...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019