Më mbaj mend (për 1 muaj)

Tayna & Bardhi - Unaza Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  6

Pse s'ishe fat i jetës time?
S'mundem ta pranoj
Kot po rri kjo zemër e thyer
S'mund të dashuroj
A t'merr malli? A ke kujtime?
Une s'mund t'i harroj
Unazën e mbaj prej asaj dite
S'munda ta dhuroje
Githe jena kon bashke, kreit na kane pa
"Lidhjen sikur t'tonën - thojshe - kush s'e ka"
Mendoisha gjithmone, po s'na zgati sa
Thojshe, tani shkove prape si kurrëgjo
Dashni pa eho, dashni me ego
Dashni veç une, dashni, ti s'tregon
Qysh me t'dasht une vetë?
Kujtimi peng o, e mos em pengo
Tash hajt, se p'e ngoj, e hiç pa dhimte, aysh mujte me m'lon vetè?
E nëse koha sheron plagët
O ka m'doket qe kohen ma ke ndale
Prape veç emnin me ta ni, krejt trupi m'shtanget
Sado qe t'kam mbajt inat, m'vjen me ta fal
E unazen qe ma dhe
S'po shkëlqen mo
Se as fjalët që dikur m'i the
S'po kanë vlerë mo
Edhe zemra që m'ka rreh
Tash veç te don
Edhe nihere, edhe këte herë
Vet une mbeta
Pse s'ishe fat i jetës time?
S'mundem ta pranoj
Kot po rri kjo zemër e thyer
S'mund të dashuroj
A t'merr malli? A ke kujtime?
Une s'mund t'i harroj
Unazën e mbaj prej asaj dite
S'munda ta dhurojë
S'kam mo emocione, m'kane ik tash
Ka kalu pak kohe, e jam ma i qetë tash
Nuk je veç ti ajo qe u prek, m'fal
Zemra o kon akull, bohu krejt bashke
Sekondat ecin tik-tak, zemra ben tik-tak
M'doket si ni bomb që don me plasë mrena, [ish'
nafte?]
E n'halle ji t'u kon, veç me dhez ën tik-tok
E me ardhe me mu, po kendoj unë n'diskoteka
Unaz ari te sirtari, prej janari, nuk t'kom parë
E m'ka marre malli, po s'po kom qysh me ta thène
Si pune seriali, jeté reale, hala ama me interesant
E nëse do me t'bind, ta bej zemrën transplant
E ty a po t'merr malli, malli, malli
Edhe pse s'ma thu, une prape e kuptoj
E ti ma le mu fajin, ani, ani
S'ishe fati jem, më nuk kom ça boj
Pse s'ishe fat i jetes time?
S'mundem ta pranoj
Kot po rri kjo zemër e thyer
S'mund të dashuroj
A t'merr malli? A ke kujtime?
Unë s'mund t'i harroj
Unazën e mbaj prej asaj dite
S'munda ta dhurojë
Drite e syve t'mi ishe vetem ti
Pse u largove, ti? Pse m'harrove?
Tayna & Bardhi Idrizi
Renditja: Top 200
Publikimi: 27/01/2024
Teksti: Tayna & Bardhi Idrizi
Video Produksioni: Sekuencë
Produksioni: Çelik Lipa


Tayna & Bardhi - Unaza
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Unaza".
3. Video është e këngës "Unaza", por nuk këndohet nga Tayna & Bardhi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Tayna:


Komente 0