TEKSTESHQIP

Tayna
Si Ai
Lyrics

{You Made It!}


A t'bjen n'men ty me m'kujtu
A m’vjen reni najher mu?
Duket kom hup n'syt e tu
A ki ven n'zemer me m'strehu

Du me flejt noshta t'shoh
Dikur t'njoh tash sikur s'tnjoh
Tjert mkan thon "Mos i beso"
Se e kom dit qe svlej kurgjo
Po un besova N'ty besova
Ke thon qe sjam si ai
Po njejt un u lendova

Ke thon qe nuk je si ai
Dole me zi se ai
Ke thon s'm' lendon si ai
Si ai-ai-ai 2x

E rrenat kurr si nale-le
Dashnin tem ja fale-le
Femnat tjera si nale-le
Mr lova vale-le

Wake up in the morning
With your love on my
Got me feeling alright
Got me feeling light 2x

Nuk po muj mo
Ky ke seni i funit qe me dha
Po nuk po muj un jo
Veq se kom frik q jon tnjejt ata

Ke thon qe nuk je si ai
Dole me zi se ai
Ke thon s'm'lendon si ai
Si ai-ai-ai 2x

E rrenat kurr si nale-le
Dashnin tem ja fale-le
Femnat tjera si nale-le
Mr lova vale-le

DËRGOI:
INFO
Më datë 10 Qershor 2024, Tayna publikon videoklipin "Si Ai". Muzika dhe teksti i këngës janë punuar nga vetë Tayna. Videoklipi u prodhua nga 2B Studio X Zeer, ndërsa produksioni audio u realizua nga Benny Bee, Marco Tolo & Kitza.
Pasi pauzoi për një periudhë kohore, rep-artisja Tayna është rikthyer me këngë te re, të titulluar “Si ai”. Por, siç duket Tayna nuk është ndarë mirë me ish-menaxherin Rinor Hykolli, emri i të cilit shfaqet në videon e bllokuar në YouTube. Ndërkaq Hykolli ka thënë se nuk ia ka bllokuar ai këngën Taynas, por “firmat dhe kontratat që ka bërë për të mbërritur këtu” ku është sot. “Si ai” nis me një dedikim poetik, përmes së cilit Tayna thotë se po e “rikthen pushtetin” që kishte. Përmes rrjeteve sociale, ajo i përgjigjet kështu isj-menaxherit Rinor Hykolli:

"Unë, për mua jam e Para! Për vite kam punuar shumë në cdo disponim te mundshëm, në cdo gjendje emocionale/shpirtërore/shëndetësore pa u dorzuar kurrë e në ndërkohë këto vite, te tjerët i kan shijuar lehtë rezultatet e sukseseve të mia te cilat ju bënë atyre “ shpi “. Po shpija ime nuk kishte rëndësi. Shëndeti i familjarëve të mi vazhdon të mos ketë rëndësi per ta.
Në heshtjen e shumë njerëzve mësova shumëçka.
Ashtu si mbreti Artur, me shpatën e së vërtetës, dinjitetit dhe respektit për veten dhe të gjithë njerëzit që një zemër e kanë, dal me kraharorin hapur dhe bërtas: NUK bëhet dot njeriu i madh as me para, as me famë, e as me ligësi. Ti je njeri i vogël kur vjen në këtë Tokë për të vuajtur suksesin që kurrë s’ja ndeve aromën, ke ardhur për t’u kacavjerrë në xham ashtu si një kërmill pas shiu…
Po unë, do të të vrojtoj me durim, sepse unë jam e MADHE…
I kërkoj ndjesë dëgjuesve t’mi për videon e hequr, por unë e di që do më kuptoni, e bashkë me mua, do bëni durim para mjeranëve të cilët nuk lënë një rast t’u ikë, pa treguar sa të vegjël janë!
Un ja kam lënë në dorë drejtësisë edhe Zotit!".

"Artisti s'ekziston pa talentin! Se ku hyn ti këtu, vetëm ti e di. Prej dashnis kam ardh'e me shumë mund jam rrit. Zoti më dhuroi talentin me ia tregu botës se kush jam, e jam falemnderuse tij për këtë deri në përjetësi. E kam vlerësu punën e të gjithë bashkëpuntorëve të mi gjithmonë, aq sa kam besuar në ta e sy mbyllur kam ec me ta...e ndoshta kjo ka qen gabim. E meqë qënka merita jote që prodhoke artistë e meqë je burrë (...) atëherë bëj artiste dikë tjetër, më lër mua mosmirënjohësen. Të tjerat ja lë drejtësisë. Kanë dosje t'madhe me analizu e studiu. Si biznesmen që je, burrë e fabrikë Artistësh, paç fat!".
 • Publikimi: 10/06/2024
 • Ora: 18:00
 • Dërgo Video
 • Korrigjo tekstin
 • Përkthe tekstin
 • Dërgo akordet
 • Krijo një kartolinë
 • Shtoje në playlist
 • Performon:
 • Muzika:
 • Teksti:
 • Video produksioni:
  2B Studio X Zeer
 • Producent:
 • Mix:
  Adam Piastowski
 • Master:
  Adam Piastowski
 • Rec:
  Nautilus Entertainment
 • Beatmaker:
  Black Eagle Beats
 • Make-up Artist:
  Arber Bytyqi
 • Stilist:
  Nephi Garcia
 • Regjisor video:
  Sibel Abdiu
 • Hair stylist:
  Mario Novak
 • Video Editor:
  Avdi Thaqi
  Ardian Lezi
  Premtina Hajdini
 • VFX Artist:
  2B Studio
 • Video Concepter:
  Mario Novak
 • Drejtor i fotografisë:
  Arianit Gjonbalaj
 • Color Grading:
  Skofyan Beyta
  Bardhyl Bejtullahu
 • Skenograf:
  2B Graphic
 • Më shumë info:
  Poem Vetëdija: Tayna
  Video Producer: Bardhyl Bejtullahu
  Creative Producer: Premtina Hajdini
  Art Director: Mario Novak
  Production Manager: Ardian Lezi