Më mbaj mend (për 1 muaj)

Tefta Tashko Koço - Kenke Nur' I Bukurisë  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3 / Votuan:  3

Këngë e albumit:

"Këngë Lirike Qytetare Shqiptare Dhe Repertor Klasik"

Këngë e albumit:

"Tefta Tashko Koco"

Komente

Asnjë Koment

01/12/2005

2005-11-30T23:00:00+00:00kenke nuri i bukurise.
shpin ma kishe moj ne saraj.

o do ti baj rigja kojshise,
e tma presin pak njat man aman aman.(2x)

rreth e mrrethe me avullie,
si fellanx o moj ne kafaz.

o jasaman moj shtat selvie
del ne xham se po pelcas aman aman.(2x)

a saman moj gjylja e rremit ,
me at goj o kur me flet,
ja nez zjermin krejt alemit ,
gjumi i nates nuk me zen,
ja nez zjermin krejt alemit,
gjumi i nates nuk me zen.
jarinanaina nanina hopa gjumi inates nuk me zen.

lule hajde mori lule lule
hpa mori hopa lule.
u bubu u thasha hajde me mu,
moj ta preksha synin e zi
vetullen per bukuri.

po vin gocat prej peqini
kan zen vend ne barbullush.

lule hajde mori lule lule
hpa mori hopa lule.
u bubu u thasha hajde me mu,
moj ta preksha synin e zi vetullen per bukuri


Më Shumë Këngë Nga Tefta Tashko Koço:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet