Më mbaj mend (për 1 muaj)


Ne bëjmë kërkime të vazhdueshme në Youtube, por nuk kemi arritur të gjejmë një videoklip për këtë këngë.

Kërko Video

Tefta Tashko Koço - Metelikun Ta Kam Falë  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Këngë e albumit:

"Tefta Tashko Koco"

Komente

Asnjë Koment

14/04/2010

2010-04-14T12:03:07+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Metelikun Ta Kam Falë" kënduar nga Tefta Tashko Koço.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.


Dërgo Tekstin

Kemi gjetur një këngë me të njëjtin titull kënduar nga Mukades Çanga. Shpresojmë që është ky teksti që kërkoni:

Pra njitash po nisi kangen
Bej aman aman aman
Maraku me ty mka xan

Aman, amane

Vet ti me ke çu ikyt kang
E sa e bukur je x2

Metelikun ta kam fal
Bej aman aman aman
Dhe ala se ke harxhu

Aman, amane

Blej kalem e mere qep
e sy e vetlla me ti shkrue
E sa e bukur je x2

Te kam thirr nji nat me bujte
Bej aman aman aman
Ka ardh tash vakti per me ardhe

Aman, amane

Ti kujtton se du me lujte
Maraku ne ty mka xan
E sa e bukur je x2

Naten ti kur dalin hana
Bej aman aman aman
Dalin bashk e rrim ne fresk

Aman, amane

Dru mor djal se m’dikton nana
T’baj me dit me guralec
E sa e bukur je x2Më Shumë Këngë Nga Tefta Tashko Koço:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet