Më mbaj mend (për 1 muaj)

Telemak Papapano

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  2.3 / Votuan:  3
BIOGRAFIA: Telemak Papapano është një këngëtar i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo e lehtë. Në Dhjetor 1977, Telemak Papapano merr pjesë në Festivali i 16-të në RTSH me këngën "Shoqet". Në Dhjetor 1982, Arta Babaramo & Telemak Papapano marrin pjesë në Festivali i 21-të në RTSH me këngën "Një Grusht Dhe Nga Toka Mëmë". Në Dhjetor 1983, Telemak Papapano & Mimoza Kajmeni marrin pjesë në Festivali i 22-të në RTSH me këngën "Ne Blerimin E Brezareve". Në Dhjetor 1984, Telemak Papapano merr pjesë në Festivali i 23-të në RTSH me këngën...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Artistë Të Ngjashëm:

Hysen Pelingu

Hilmi Obertinca

Zihni Berati

Klement Marku

Adhurim Demiri

Bedri Islami

Urim Koshi

Gani Miftari

Luan Manahasa

Rudolf Stambolla

Tags: Telemak Papapano


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet