Më mbaj mend (për 1 muaj)

Tensioni G
  • Emri i Vërtetë:
  • Valon Maliqi
  • Vendlindja:
  • Gjilan 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Kosovë 
  • Mosha:
  • 27 Vjeç
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  13
Këndon kryesisht: hip-hop

Tensioni G është këngëtar dhe autor këngësh i njohur. Tensioni-G Ose Ndryshe Valon Maliqi ka filluar te miret me muzik qysh ne vitin 2009 ne Gjilan. Ka marr pjese ne koncerte te ndryshme bashke me grupin *ETA* kurse tani ben pjese ne grupin Double-G ArmY.

Më datë 24 Maj 2011, Tensioni G publikon videoklipin "Urime Ditlindjen". Muzika e këngës u punua nga vetë Tensioni G, teksti u shkrua nga vetë Tensioni G. Videoklipi u prodhua nga Biggy Image.

Më datë 5 Gusht 2011, Tensioni G publikon videoklipin "Let Ur Body Rock", në bashkëpunim me I.N.S.E.C.T. Videoklipi u prodhua nga Biggy Image.

Më datë 23 Janar 2013, Tensioni G publikon videoklipin "Ghetto", në bashkëpunim me Alidema. Videoklipi u prodhua nga Biggy Image.

Më datë 27 Nëntor 2013, Tensioni G publikon videoklipin "Kujtim Nga Ti".

Më datë 30 Tetor 2014, Tensioni publikon videoklipin "Special Girl".

Më datë 7 Mars 2015, Tensioni G publikon videoklipin "N'mendime T'mija", në bashkëpunim me NG. Videoklipi u prodhua nga Biggy Image.

Më datë 28 Shtator 2015, Tensioni publikon videoklipin "Let Folin".

Më datë 1 Shkurt 2016, Tensioni publikon videoklipin "Nje Pjese E Jemja".

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Punuan Biografinë:  Edmond2804  

Komente

1


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet
Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet