Më mbaj mend (për 1 muaj)

Teoman

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3 / Votuan:  2
 • Emri i Vërtetë:
 • Fazlı Teoman Yakupoğlu
 • Vendlindja:
 • Stamboll 
 • Jeton dhe vepron në :
 • Turqi 
 • Mosha:
 • 52 Vjeç
 • Shenja e Horoskopit:
 • Akrepi ♏
BIOGRAFIA: Teoman është një këngëtar i huaj i njohur. Fazlı Teoman Yakupoğlu, using the stage name Teoman, is a popular Turkish acoustic rock singer and song-writer. His biggest hits include "Paramparça" (All In Pieces), Senden Önce Senden Sonra (Before You, After You), 17 and Papatya (Daisy). On Papatya, Turkish female rock singer Özlem Tekin features as backing vocals. Şebnem Ferah has also featured on a couple of Teoman's tracks. After studying business administration and mathematics at Bogazici ...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment  Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

  Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Artistë Të Ngjashëm:

Mahsun Kirmizigul

Ferhat Göçer

Yannis Ploutarchos

Alihan

Stelios Rokkos

Zafer Peker

Kenan Doðulu

Alexander Rybak

Baris Akarsu

Ferdi

Tags: Teoman


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet