Më mbaj mend (për 1 muaj)

Teuta Kurti

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  120
 • Vendlindja:
 • Mitrovicë 
 • Jeton dhe vepron në :
 • Kosovë 
 • Mosha:
 • 34 Vjeç
 • Shenja e Horoskopit:
 • Virgjeresha ♍
BIOGRAFIA: Teuta Kurti është një këngëtare e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop. Ka kaluar më shumë se një dekadë që nga koha kur Teuta Kurti ka shfaqur talentin e saj në një skenë shqiptare. Këngëtarja, e cila e ka nisur rrugën nga talentshow “Ethet e së premtes mbrëma”, ka bërë një rrugë të gjatë, të mbushur me suksese e këngë, që kanë plotësuar repertorin e saj gjatë këtyre viteve. Është këngëtare e njohur shqiptare e gjeneratës së re. Shkollën e mesme të muzikës e ka kryer në Prishtinë. Ka diplomuar në Akademinë e Arteve ...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Pjesëmarrëse në

Ethet E Së Premtes

Instagrami

Zyrtar

Komente

4 🔥Si Mbretereshe (2008)


  Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

  Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Artistë Të Ngjashëm:

Gentiana Podrimaj

Nazmije Selimi

Edita Sopjani

Shkenda Dubova

Bubulina Krasniqi

Fjolla Morina

Sara Kalaveshi

Njomza Kallaba

Dafina Dauti

Monika Salihu

Tags: Teuta Kurti


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet
Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet