Më mbaj mend (për 1 muaj)

Teuta Kurti - Pika Pika Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Pika Pika" kënduar nga Teuta Kurti.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.

Ky tekst është kërkuar 5 herë gjatë kësaj jave.

kërkesa
5

DËRGO TEKSTIN


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Free Mc's - Pika Pika

(Anis) Emrin s'ta di, të thërras seniorita,
me buzët qershi dhe me flokun me rrica,
sa shumë po të shkon, sa mirë po të rrika,
mbi trupin si ngjalë ky fustani me pika.

(Romir)
Më the jam e vogël, durova dhe prita,
më the të largohem, qëndrova nuk ika,
aty ngrysej nata, aty zbardhej dita,
sa të mbushet mendja,sa të dali frika!

(Genti)
Ububububu, më rëntë pika,
kur ti më shikon më lëshon syri xixa,
si hëna,si dielli,si ylli si drita,
fustani me pika, sa mirë po të rrika!

Refren:x2
Eee, pika pika,
eee, mirë të rrika,
Eee, mirë të rrika,
eee, pika pika.

(Anis)
Kur shkon edhe vete, ecën lente lente,
më bën ti për vete, dhe shpirtin më trete!
I shkurtër mbi gju fustani me pika,
unë prapë jam këtu,jo nuk u mërzita!

( Romir)
Të pashë ty në rrugë e ta bëra me drita,
me ty s'jam gabuar, në shenjë unë godita,
më pe e hutuar, në krahë unë të ngrita,
u treta, u fika për fustanin me pika!

(Genti)
Ububububu, më rëntë pika,
kur ti më shikon më lëshon syri xixa,
si hëna,si dielli,si ylli si drita,
fustani me pika, sa mirë po të rrika!

Refren:x2
Eee, pika pika,
eee, mirë të rrika,
Eee, mirë të rrika,
eee, pika pika.

Rita & Fidan - Pika Pika

RITA;
Honey ti po lazdrohesh ama jo me mu se je ka gabohesh fore po bon shum fore lej foret me mu mia more more

FIDANI; Hey(2x) zemer hej Stila bo me tjer me mu lej Hey(2x) zemer hey Me tjer ke bo po me mu lej

RITA;
Ciao (2x)
Nuk kom kohe mu merr me ty
Ciao (4x)
I kom 100 pune kshtuqe...
Ciao (2x)

FIDANI;(2x)
O bylbyl me pika pika (2x)
A te kom thon mos rri me qika se ato
jon kopilica

RITA;
Honey ti po lazdrohesh ama jo me mu se je ka gabohesh fore po bon shum fore lej foret me mu mia more more

FIDANI;
Hey(2x) zemer hej stila bo me tjer me mu lej
Hey(2x) zemer hey Me tjer ke bo po me mu lej

Ciao (2x)
Nuk kom kohe mu merr me ty
Ciao (4x)
I kom 100 pune kshtuqe...
Ciao (2x)

FIDANI;
Ref;(2x)
O bylbyl me pika pika (2x)
A te kom thon mos rri me qika se ato
jon kopilica

Ciao 2x

Melinda - Pika Pika

Pika Pika mbushet pusi
Jena nxe keq si me çaj Rusi
Jena flliq pak po na vyn tushi
Pof pof pes po ma bon snoopy
Ky veni tu e djeg sikur flaka
Puna me nivele ti sem vjen as te taka
Thot je ka gjun llafe t'thata
Kqyri nicki-n me maria-n
Po rrehin shuplaka
Po rrehin shuplaka
Na ka kap vapa
Ti je mbet mbrapa
Si deshte nafaka
Ky vend o tu e djeg sikur flaka
Puna me nivele ti sem vjen as te taka
Uno Dos Tres
Knaquuu

Ref.
Rrak tak tak
Bo levizje
Rrak tak tak
Bo levizje

Aj aj aj spo ma nin be
Aj aj aj spo ma nin be
Kjo çika

Loca loca loca loca loca loca loca
Loca loca loca loca loca loca loca
Damn
Ski kurgjo ma mir atehere ça po don
Ça po don

Money in my pocket
Fol ti sa pi don
Sa pi don
Stilin tat t'gjith e dim na
Ti vec copy bon
Copy bon

Paska t'hup topi
Pokemon
Ska lidhje per ket pune na e dina jena
Tata-mata
Ki qef mu krahasu po na nuk jena tbarabarta

Muziken e Kom temen
Portalet po mpermenin
Melinda esht lajm
E ka bo vet emnin
Me mu nuk ulesh ntavolin
Se ti je ka ka
Me my gjithkun o tollovi
Cuz I'm a shotta

I kom do pun n'amerik
Po kthejna prap prap

Rra ta ta ta ta

Ref-2x
Rrak tak tak
Bo levizje
Rrak tak tak
Bo levizje
Aj aj aj spo ma nin be
Aj aj aj spo ma nin be
Kj çika

Loca loca loca loca loca loca loca
Loca loca loca loca loca loca loca

Nxeni pak defat
A tha rruga Broadway numer 18
Po
Ciknej eshte rruga San Francesko
Hajde
Kqyr Melinda
Dua ta takoj
Beni gati defat
Melinda.. A po xhiron spot aa
Po
Suksese zemer
Faleminderit

2x-

E kush tka rrejt ooo
Ooo Kush tka mashtruee
8 me 2 oo
Smun mu shty me mue

Ref.
Rrak tak tak
Bo levizje
Rrak tak tak
Bo levizje
Aj aj aj spo ma nin be
Aj aj aj spo ma nin be
Kjo cika

Loca loca loca loca loca loca loca
Loca loca loca loca loca loca loca

O Zot u knaqa
Mos harro ne Instagram
Boma Gjyla dy zemra follow Ani
U ba
Hajde kena me shku me marr nusen n'komoran
Hajt tung qao
Gjyla me dy zemra
Ok Ciao
Mpuq


Publikimi: 03/05/2007Më Shumë Këngë Nga Teuta Kurti:


Komente mbi këtë këngëTeuta Kurti - Pika Pika
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Pika Pika".
3. Video është e këngës "Pika Pika", por nuk këndohet nga Teuta Kurti.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.