Më mbaj mend (për 1 muaj)

Teuta Kurti - Ty Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2

Në mesnatë unë kam atë ndjenjë,
pa as një shkas që mund ta gjejë,
të ndjejë ty afër të ndjejë ty larg,
jemi një bëhemi dy,
dhe një natë si kjo kalon në katër sy.

Unë kërkoj përgjegjen ta kesh të qartë,
të shoh në sy dhe çdo gjë ka arsy,
me shpirt të ndjej me shpirt të flas,
nuk e mohoj këtë asnjë çast,
të dua ty jam me ty,
vetëm ne të dy.

Me shpirt të ndjej me shpirt të flas,
nuk e mohoj këtë asnjë çast,
të dua ty jam me ty,
vetëm ne të dy.

Lalalaala lalaal
Lalalaal rira pam pam laaalalalaa rira pam paamm pamm
Alalalala

Në mesnatë unë kam atë ndjenjë,
pa as një shkas që mund ta gjejë,
të ndjejë ty afër të ndjejë ty larg,
jemi një bëhemi dy,
dhe një natë si kjo kalon në katër sy.

Unë kërkoj përgjegjen ta kesh të qartë,
të shoh në sy dhe çdo gjë ka arsy,
me shpirt të ndjej me shpirt të flas,
nuk e mohoj këtë asnjë çast,
të dua ty jam me ty,
vetëm ne të dy .

Me shpirt të ndjej me shpirt të flas,
nuk e mohoj këtë asnjë çast,
të dua ty jam me ty,
vetëm ne të dy.

Ja ku jam këtë ndjenjë vështirë ta kontrolloj
Për ty këndoj vallëzoj


Ky tekst u dërgua nga  linaaTeuta Kurti
Publikimi: 03/05/2007


Teuta Kurti - Ty
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Ty".
3. Video është e këngës "Ty", por nuk këndohet nga Teuta Kurti.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Teuta Kurti:


Komente 0