Më mbaj mend (për 1 muaj)

Teuta Kurti - Arushi Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.4 / Votuan:  7

Naten e hene asgje s'lam pa thene,
Por femijve te mi,
ajo kurre s'mund t'u behet nene!
A ka kush te gjykoje,
Jo kete s'mund ta pranoj,
Un kam titullin nene
dhe askush s'mund t'me zavendsoje
Po zbres,nuk kam asnje shprese!
Asaj po ja liroj kte banese

REF:
O Zot, ti me jep force te godas,
Ket bote te ndyre,
c'me ben me vete te flas..
Bertas ku zemra ime e frenkot.
A mundet nena pa femije te jetoje?

Po zbres, nuk kam asnje shprese,
asaj po ja liroj kete banese!
Nga kjo ndertese, nga kati i peste,
Per here te fundit keto shkalle po i zbres!
Do ngjitet tash, ajo zana e malit,
E une po zbres,
Me arushin e djalit...

Qingji vogel rri mendushem,
be be ben,
pse me rri ashtu trishtushem?
be be ben
eja eja bashke ne are
tring tring tring
Une mbledh lule ti ha bare,
tring tring tring...


Ky tekst u dërgua nga EeLzaaTeuta Kurti
Publikimi: 02/02/2013
Muzika: Ilir Tolaj


Teuta Kurti - Arushi
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Arushi".
3. Video është e këngës "Arushi", por nuk këndohet nga Teuta Kurti.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Teuta Kurti:


Komente 0