Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!

Thalia

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  22
 • Emri i Vërtetë:
 • Ariadna Thalia Sodi Miranda
 • Vendlindja:
 • Mexico City 
 • Mosha:
 • 48 Vjeç
 • Shenja e Horoskopit:
 • Virgjeresha ♍
BIOGRAFIA: Thalia është një këngëtare e huaj shumë e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop. Ariadna Thalia Sodi Miranda, e njohur si Talia, është një këngëtare, kompozitore, botuese, aktore dhe sipërmarrëse meksikane, e cila ka kënduar në gjuhë të ndryshme duke përfshirë spanjisht, anglisht, portugalisht, frëngjisht dhe filipinas. Ajo njihet si këngëtarja më e suksesshme muzikore meksikane nga konglomeratët e mediave latine si Univision, Televisa dhe Azteca, ndërkohë që shpesh quhet "Mbretëresha e Latine Pop" nga mediat ndërkombëtare, k...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare  Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

  Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »Artistë Të Ngjashëm:

Paulina Rubio

Dido

Sia

Celine Dion

Julieta Venegas

Lara Fabian

Jennifer Lopez

Chenoa

Laura Pausini

Ninel Conde


Tags: Thalia

Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet