Më mbaj mend (për 1 muaj)

Thanas Marko - Dola Shoke Dola Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Dola shoke dola
Siper asaj kodre
Gjeta shoke gjeta
Nje lajthi plot kokra

Mora shoke mora
Mora çava njeze
Gjeta shoke gjeta
Brenda nje thelleze

Mora shoke mora
Mora çava njeze
Gjeta shoke gjeta
Brenda nje thelleze

Mora shoke mora
Thellezen ne duar
Lehte pa u ndjere
Per te mos e zgjuar

Solla shoke solla
Moj thellezen qe dua
E mora me vehte moj
Te rritet me mua

Solla shoke solla
Thellezen qe dua
E mora me vehte
Te rritet me mua

Mora shoke mora
Thellezen e bukur
Nga gjumi ç'e zgjova
Moj te bukur si flutur

Prita shoke prita
Prita sa me pa
Kur i hapi syte
Pa ment se ç'me la

Prita shoke prita
Prita sa me pa
Kur i hapi syte
Pa ment se ç'me la


Ky tekst u dërgua nga Autori i kenges THANAS MARKOThanas Marko
Publikimi: 26/11/2013
Festivali: Musical-Fest 2013


Thanas Marko - Dola Shoke Dola
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Dola Shoke Dola".
3. Video është e këngës "Dola Shoke Dola", por nuk këndohet nga Thanas Marko.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Thanas Marko:


Komente 0