Më mbaj mend (për 1 muaj)


Kjo këngë nuk ka videoklip.

Themeluesi - I Vertet

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "I Vertet".
3. Video është e këngës "I Vertet", por nuk këndohet nga Themeluesi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Themeluesi - I Vertet  (Feat. Ibra G)  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente

Asnjë Koment

22/10/2012

2012-10-22T19:18:29+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "I Vertet" kënduar nga Themeluesi.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Ghetto - I Vertet

Yeah Young Ghetto
un s'kom desht me bo qisi kong
se qisi kong jon t'rona per do trullana
Yeah

R:1
A e ke pa kaniher qysh t'thojn hey djalo je qu pesh,
gjinja merziten kur ty din me ta tesh, (hëhë)
se njeh kerkon per kurgjo s'tintereson,
kerkujt si beson kerkon zemra s'ta don,
a thu pse ndodh ky sen? qe t'kallxoj o man,
ky sen ndodh se ta kan thy zemren man,
duhet me kon i fort se nime jeta t'mposht,
nese t'bjen naj fjal e ron mos e ul kryt teposht,
ruje veten ma shum se jeten vetit dija vleften,
gjuje rrenen kuptoje t'verteten,
se so kerkush si ti futjav atynve qe t'nenqmojn,
kape suksesin mos i ngo ata qe bal t'thojn,
se njerzt pa qellime kan shum flok n'krye,
t'miat ja kan nis mu thi per qato i maj t'lyme,
menimet i kom t'rona per ata qe jon rrit si plluma,
besom per ni arsy t'fort albumin e pruna.

Reff: 2x
rri i vertet se jom frrk me jet
qiky qe jom gjithmon kom me met
my fuckin' life kejt interes
bash po du me dit kush o me mu me ni thes (asnjo)

R:2
i bona 21 vjet nime shkunen shpejt,
jom i ri po kom experienca n'jet,
kalova neper do sene jeta jem si n'filma,
e verteta shkruhet let qato let zgjedhet rima,
i kom permi 100 plag qe m'mjaftoj me bo 1000 kong,
besom kejt u qarta kur i nijta fake tum thon,
u munova me majt n'men mos mu qel en texte,
kulleri mi bo 5 dhipa besa n'tok spo prekke,
kupto man s'jom i VIP'av jom i jetes t'ron,
nashta kom respect per ty po si ti s'du me kon,
nashta duna me t'thon lem rahat, per mu mos u kap,
s'jom rrit n'shpi man hey jom rrit n'asfallt,
qekjo ish kon e shkrume Zoti i mshoj vul ksaj pune,
une jom frrk me jet e ferrken ta nxerri per hune,
rri i vertet bonu n'veti mos u mirr me kerkon,
bonu n'shpirt i fort e'e shkeli teton.

Reff: 2x
rri i vertet se jom frrk me jet
qiky qe jom gjithmon kom me met
my fuckin' life kejt interes
bash po du me dit kush o me mu me ni thes (asnjo)

ASNJO !!!!

Rrugaci I Art - I Vertet

Yeee RRUGACI QART
TT BBB AAA haha
THE BLODY ALBOZ e bebat le te urrejn sa te dojn se e din se kush jan tparti.The motherfuckin bloody alboz

verse1:
Un foli prej zemres
jo si cdo pidh buzqumsht
cdo fjal qe mdel prej goje
shoki e kam vertetu

rrugac 100% eheee
njeri pa kontroll
probleme ne rrug
e gjith probleme tu pru ntroll

ndac folim shkurt e shqip
ndac holl e trash
merr vesh o bulash
se po tjep msim tash

me hec nrrugt e mia
duhet me pas goxha bole
e qet 1 ferkem keq
plumbin nball e more

jo rrugaqi ka bole
jo rrugaci ska bole
rrugaqi po sillet
midis londre me pistole

si mburrna kerkuj
kam besim ne vetvete
provo me diss rrugacin
karriera jote t;treti

jam djal i malsis
sja kam friken alltin
i betum ne emer te zotit
armikut mja qi ropt e shpis

qiky rrugaqi prej HASIT
i fort si brini dashit
i kalli inatqit
sikur gjethen e hashashit

REF2X:

seshte kollaj me kan si na
shqiper e vertet
patriot edhe besnik per shoqni me dhan jet
ftyra jeme nuk koritet
veprat tona sdin me vdek
TBA shoki TBA per jet

Verse 2:

jam besnik per ty
jam besnik per cdo shqiptar
ket sen e vertetova 24 ore
me pranga ndor

tentim mas tentimi
intervist mas interviste
e pan qimt e nanes
prej gojes teme ca nuk dilte

100% i vertet
gjall nuk i shes dostat
me dit qe para kamve
mhapet gropa

jam rrit neper drama
kerkuj rrugen sja nshloj
venin pesh ta coj
kudo qe rrugaci shkoj

si shqiponja po gjuj fjal
te zgjidhme me vend
thik per mbret e inatqi
jou shoki spo shes mend

qitu nlonder po rri shoki
prej ktuhit spo luj
ska nevoj se me pas
kollaj gishtin e kruj

tpakta ken ato gjona
qe i thash e skan ndodh
qysh thot plaku vjeter
sbahet pun pa u lodh

nese ti ben dallavere
e merresh me intriga
shoki ty po tshkon shurra viijjj
e un sdi qa eshte frika

REF2X:

seshte kollaj me kan si na
shqiper e vertet
patriot edhe besnik per shoqni me dhan jet
ftyra jeme nuk koritet
veprat tona sdin me vdek
TBA shoki TBA per jet

D.M.K. - I Vertet

I can make my own band u feel me?
Un e luaj kete loj sikur skam nevoj per top bej eksperiment muzik metal me hip-hop
Dhe kta qe po degjon ti nuk jan kitarista gjith ky instrumental ka dal nga kta gishta
Zoti producent A.K.A D.M.K shum po me kopjojne ska problem ist's ok
Kush e beri ate muzik qe ai zerin e futi ka ardhur dita qe te bej fam edhe hajduti
Nuk me intereson thjesh po te tregoj vendin e nese hiqesh gangsterr un ta tregoj ty dhembin
O krijes idiote krijes antikapate smund te flasesh ti me mua jam pallat me 1000 kate
Jam ne qiell dhe ndricoj ty si miz te shikoj mbylli syte se te verboj mbylli veshet se te shurdhoj
Jam i vetmi qe me plot gojen ti mund ti thuash origjinal dhe sa here qe po rikthehem ty te le pa fjal

REF 2+
Ehhh ti mund te thuash cfare te thuash Por ti s'me njeh
Nuk e di ca ke degjuarpo ja ku me ke
Sepse jam me i vertet nga te gjithe ata qe te kane genjyer ne jeten tendederi tani

Edhe nje dite tjeter ne kto rruge me fundurina njerez qe vdesin per fotografi dhe kartolina
Kta mendojne sikur e dine cfare esht kultura te zgjebosurte shemtuar si karikatura
E re gjithe po pyesin pse mungon realiteti pergjigja esht e thjeshka vdekur sinqeriteti
E prandaj egziston konfuzioni iluzioni e te gjithe kerkojn drejtimpor u mungon timoni
Truri im nuk ka shok e shpirti im nuk ka binjak fjalet e mia ngulin thumba sikur provokojne gjak
E ti mendon per mua sikur une ja fus kot kurse une shikoj ty edhe them sa idiot
E prandaj kame hequr dore nuk mundohem asnje cast le te me quajn mendjemadh por une kafshve nuk i flas
Jo se jam kushedi se cfar njeri si ghith te tjeret
Por i qendroj larg turmes se kom thon edhe me heret

REF 2+
Ehhh ti mund te thuash cfare te thuash Por ti s'me njeh
Nuk e di ca ke degjuarpo ja ku me ke
Sepse jam me i vertet nga te gjithe ata qe te kane genjyer ne jeten tende deri tani

2010 D.M.K RECORDS / THE BLOODY ALBOZ

Më shumë këngë me këtë titull:
Më Shumë Këngë Nga Themeluesi:


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet