TEKSTESHQIP

Tidra
Ndjenje Aventure
Lyrics
(Feat. Brikena)

R. Nuk je njesoj si dje
kthe ate qe more
fjalen ti ma dhe
zemren lendove

Ni histori komplekse qe ekzistoj nket hije
dy deg te nji trungu po po skishin tnjejtat shije
njana deg me lule tbrishta tjetra me lule t'egra
ato t'brishtat normal dihet si marrke era
shum dit ajo endrroj edhe andrra i tha mos endrro
po ajo i thonke vetes anderres mos i beso
ni lot lendrojke nsy e skish guxim me dal
me shpresen qe nji dit dashnia kish me ju fal
fatkeqsisht ajo ca lypke nuk ju falke
e as nuk blehej po linde prej dalllgve
shum her e kish mendu qe zemrat paralel ju kishin shku
po kish harru se paralelet kurr sjan bashku
nji ndjenj e paster dashke bashkim
ket rast kish vec rrespekt ndjenja ish ndeshkim
e mira tvjen te dera e zemra nuk u hapke
e rrethume nzinxhir vec aventura dashke

R. Nuk je njesoj si dje
kthe ate qe more
fjalen ti ma dhe
zemren lendove

E verteta realiteti shpesh ka mrena dhimbje
prej teje po du bindje per me gjet ni zgjidhje
a noshta zgjidhja jeme per ty ka me kan fatale
po un e di te dy e dim qe ska ma vend per llafe
kshuqe ski ca ban ti as un ne ket rast
se menja jeme me zemren tane jan shum kontrast
e une tash per ty skam me pas kurr urrejtje
natyra jeme nuk jep ndjenja vec rrespekt deri nvdekje
ehj ti e ki dit qysh nfillim kur je kan me mu
kushtet jan kan tqarta ti vet i ke pranu
efekti jem tek ti ka ndiku thjesht pa vetdije
thirre mrena shpejt se kjo gja ska arsye
e verteta me tverteten gjithmon sjan pershtat
ti po don me mohu dicka qe asht e rrall
fatkeqsia jote rreh tek une po ska ndjesi
a noshta rreh diku tjeter ku mos tket fatkeqsi

DËRGOI: