Më mbaj mend (për 1 muaj)

Tikki & Deeniz - Shko (Feat. Hajzer Gjoshi)  Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


ja nisa edhe un, po nuk disha se isha i ri
qdo i dyti ma bojke kjo femer sosht per ty
du me kon me ty, i vetmi sen qe deshiroj
po thojn se deshira e mundsia nuk jon nisoj
edhe pse fort mir e di, se pa ty skom pse jetoj
po kjo jet ish e thjesht e mu ndy gujt mrrzoj
sdi pse kurr asniher, sen skom mujt met thon
shum her tu kom prish po me zemer kurr stkom lon
heren e fundit qe tpash, mthe tik teper tdu
po ti me qat fjal n10 jeta mke lendu
koha qe kena kalu, osht koh qe spershkruhet
dikur na bashkoj dashnija e sot e ardhmja po shuhet
kah tshkoj tu menu, kryt veq posht pe maj
thojn jeta osht e amel po pse un kurr spe shijoj
U bo teper zor vlla u bo teper vshtir
Sdi qka me thon veq ishalla bohet ma mir

Ref : Spo kom jet me imagjinim po ni jet te pa kuptim//
Merre rrugen drejt me dikon te un mos bon kthim//
Sdu mo met pas ne zemer se ti zemren ma ke vra//
Shko Shko jetoje jeten t'vetmuar ti jeto//

qitasht na erdh funi, po ni fund pa perfundim
fillimi i jetes tvetmume, nvetmi e npashpjegim
veq te zoti kom shpres e veq te zoti kom besim
jena kon bashk dashnija nkoht e kqija u kon shpetim
u nisum me ni rrug po me ni rrug pa kthim
po ksaj ndarje un si dhash, vet ti i dhe perfundim
pse un ty met dasht kur ti mu sem don
me kon si em don as me menu sem kishe lon
pse me besu ndashni aiit kallzom ti pse beson
kur i ki me mijra fakte qe dashnia segziston
e di si ma kurgjo per mu ska me pas kuptim
per vargjet e bukura tash ku tgjej inspirim
tash un qka me bo copat e zemres spo muj mi gjet
po veq ni sen e se gjysa e copav te ti jon met
un qetu pot thom edhe pse spo muj met thon
pot thom u kry mes neve veq kujtime mujm me lon

Ref :
Spo kom jet me imagjinim po ni jet te pa kuptim//
Merre rrugen drejt me dikon te un mos bon kthim//
Sdu mo met pas ne zemer se ti zemren ma ke vra//
Shko Shko jetoje jeten t'vetmuar ti jeto//

A thu na dy naj her bashk,jeten do ta shijoojm//
Apo t'rrim veq n'kujtime,per njoni tjetrin t'menojm//
A dot ket bashkim mese neve a e meritojm//
Apo dot jemi ndar derisa zemrat tna bashkojn//
A do jem naiher i qet apo veq en errsir//
A dot kem jet pa drit a ni jet pak mat mir//
A thu per njoni tjetrin na dy nojher a do t'menojm//
A prej kti momenti Jetat tona ti shkatrrojm//

Per ty kom ni kujtes po t'thellunee n'harres//
Per ty Ndjenja pa kuptimta si njeri pa as ni shpres//
Per ty fjala Tdu u kon teper e thjesht//
Kjo fjal me fjalen Hup shpesh tu ka bo ngatrres//
Ti je njeri qe ndashni sbon rrespetim//
Po ti je njeri i cili nsyt e tu ka veq spekulim//
Sdu me kon me ty ti ishalla ki vazhdim mat mir//
Lutna lart nqiell po qdoher me sy mbyll//

Reff: 2
Tikki Dhe Deeniz
Featuring: Hajzer Gjoshi
Publikimi: 07/12/2009


Tikki & Deeniz - Shko
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Shko".
3. Video është e këngës "Shko", por nuk këndohet nga Tikki & Deeniz.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Komente 0