TEKSTESHQIP

Buci
Jom Keq
Lyrics

Po du me ik larg
Truni me pushu
Qaty ku nuk ka njerz
Mos me dit kerkush per mu
Ski nevoj me mthirr as ditlindjen me ma uru
A ka ma keq s'don vllau e motta
Per pak pare ta ngul
Shoku e shoqja
Un se kom dit ama
Mvjen mire qe t'njofta
Zemren ma theve
Bash qat here kur un t'besova
Po mos ta nin darling
Kalojn dite te kalendari
Hala mes un ai djali
Krejt kujtimet po ti fali
Mbrapa shpine mshan
E para ftyre ma rreh krahin
Menon qe ma lun lojen
Po un moti e luj shahin
Qellimet i kom t'forta
E kto endrra sun i nalin
Kallxom ti ku je nis?
Me rrzu mbretin me kali
×2
Jom keq kom nevoj me pushu
Zot po t'lutna
Trunin ruma
Sa jom gjalle ti hajde thuma
Sa t'mungoj e sa te dua

Athu jeta rastsi?
A veq mrrekulli?
Krejt i kisha jep dhe njer mu bo si fmi
Dikur moti besova qe Bota o plot me ngjyra
Tu u rrit e pashe qe njerzit i
Paskan 100 ftyra
Ama lumturia e sodit
Shum pak sekonda jeton
N'jet reale n'depresion
E shum happy foto poston
Trupin llom n'menime
T'fella t'kqija po noton
Ki mu plak e se kupton
Qe veq parja t'lumtur nuk t'bon
×2
Ama sot ska kurgjo pa MONEY
Ajo ma leht ta jep me FERRARI
Nuk je mo in ti pa BARI
Nuk je mo in ti pa BARI