Më mbaj mend (për 1 muaj)


Tingulli 3nt - Mustafa
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Mustafa".
3. Video është e këngës "Mustafa", por nuk këndohet nga Tingulli 3nt.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Tingulli 3nt - Mustafa  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.6 / Votuan:  21

Këngë e albumit:

"I 3nt"

Komente

Asnjë Koment

01/12/2004

2004-11-30T23:00:00+00:00[VERSE 1: GHETTO GEASY]
Prej Rimes ne Beat , Mustafa pergadit
Ja ka nis mu halit si ka fillu mu rrit
E rollit e smokit e ti met tu e prit
E tani vin t'zit se po mi rre kojshit
Mustafa nuk o njeri mir nuk o njeri pis
E ka ni pidh lun me to veq tetris
Me gjorda lun tenis, Baba i tij e ka emnin kanabis
Nuk din kan e ka fis nanen ja kena zgedh miss

[VERSE 2: AGON AMIGA]
E ka shpin qaty te un n'mahall, shum o budall
Gjun me gur e me zall me t'rrok boks t'kall
Ksi njerz nuk ka shum po ka rrall...
Tana t zezat i ka bo dhe prap u met gjall
Cka do qe bohet ai prap o shum trim
I lloqat ne krim vjedh veq per msim
Nuk kqyr shum ne qmim shtrajtim a lirim
E vjedh ni parfim kjo osht veq per fillim

[REF X2]
Mustafa u bo prishtinali - 'Mu-mu-sta-fa'
Mustafa per ty osht P.I.M.P - 'Mu-mu-sta-fa'

[VERSE 3: AGON AMIGA]
Zotri Mustafa ne vesh i ka 3 pika, shum vun per qika Gjyshja e tij e ka prejardhjen nga afrika
Motra e tij osht Mrika qe e ka lyp amerika
Hec veq me patika se shum i shkon muzika
Kur ta she Mustafen ruju mir e mos kesh
Se i ka qarapat me lesh gjun tresh si Steve Nash
Ai kurgjo nuk pagun krejt i ka belesh
A po mer vesh o llavesh Mustafes mos ja tesh

[VERSE 4: GHETTO GEASY]
Se ai o njeri me kultur ,punon edhe piktur
I holl si pelhur hajduk me magjistratur
Krejt murin e ka skulptur krejt qytetin n dur
Slen ven pa pshurr edhe ja man vetit burr
Mustafa e ka ni t'mir qe krejt i don krejt i rrespekton Kur i konvenon e ka gjethqka gjethkon
Ma ka vjedh ni mikrofon qe e kom pas n'ballkon
Po s'ki qka bon se Mustafa qarkullon

[REF X2]

[VERSE 5: GHETTO GEASY]
Mustafa osht patriot e ka mbiemrin gashi
U dal midis rrafshi me prejardhje prej Bradashi
E ka vlla nifar dashi osht nifar bulashi
Mustafa e perdor veq per trafikim hashashi
Qe prej mas luftes ai u bo shum frajer
Shetit si shmeker cdo nat me tjeter kerr
Po nuk osht peder ja man vetit gangster
Per kurva pare e drog osht fucking Freestyler

[VERSE 6: AGON AMIGA]
Mustafa qdo sen ne jet e ka provu
Shum njerz ka demtu e shum te tjer ka pasunu
Te pakten u mundo dishka me shfletu
Po s'ka lon te zez ne ket jet pa provu
Perqata un Mustafe shum e kum ngu
Kengen ja kom kushtu se shum me jet ka luftu
Me ka dasht shum mu perqata se kom rrefuzu
Qe kongen me ngu se cdo sen me ja kujtu

[REF X2]


Ky tekst u dërgua nga Besfort-shaqiri-terpez-viti   Explosive
Më Shumë Këngë Nga Tingulli 3nt:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë