Më mbaj mend (për 1 muaj)

Tingulli 3nt - Llokumi Me Arra Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  35

(I)

Si gjithmon edhe ksaj here tingulli 3nt ne atmosfer
me femna pereth qe jon trupin tu na dredh
ora osht 12 tani veq sa ka filluar loja
zjari esht n'dezur dhe po sillet kingji nga goja
qdo gje osht ne rregull dhe me shum efekt
dikush po pin qetash e dikush e len ne krevet
qeto pija qe jon afer prite kush pe hap i pari
njebigbeni siq po shihet familjari getoari

(I I)

Po s'harohen edhe njerzt qe jon te rrotulluar nga rakia
shoki jon nga ritmi i rruges pimpimp alia
pasi po fillon dj me hiphop edin ti qa osht me rendsi
spo du me dit kush jom un e kush je ti
edhe mes me rendesi osht se jemi kreit shok
llokumat i kemi afer qe ta qesin gishtin ne kok
kto qe jon perdhe po na na duket kreit fizllim
pasi po te sillin llokumat me gisht e ne shpin

Rrefreni:

Ait ait o llokum dridhi dridhi pak ma shum
se tani kur do vi un ti duhesh mu kon n'maksimum
e tani un kur do vi dua t'rri deri n'mengjes
tu e te shikosh se si e boi ni sweet facking ass

(I I I)

Nga tollovia e madhe qe shkoike ne at vend
big xig i provoike llokumat njo nga nje me rend
rendi ish i madh si mu kon ne protesta
po fati i mir ke qe kish gangstera neper kthesa
po s'harohet ajo nat me shum llokuma dhe mish
me kengen kishe une p** qe ishte aty hit
neja ma e mir esht aty ku jemi ne
se nuk ka gangsta atmosfer pa tingulli 3e

(I V)

Atmosfera n'maksimum kur fillon nga rruga e lindjes
shoku jon osht ka kqyr me punu diqka tinez
edhe shum te tjera qe skemi vakt mi fol
se ne vendet tona ska asi qe zdin me perdor
po po bohet fjal per per shoqni per llokuma e raki
pse mos mi hyp permi kur te don ajo ty
e mirpritur ishte loja me mercedesat e zi nder bosat
e mbremjes ton ziko kompani

Rrefreni:

Ait ait o llokum dridhi dridhi pak ma shum
se tani kur do vi un ti duhesh mu kon n'maksimum
e tani un kur do vi dua t'rri deri n'mengjes
tu e te shikosh se si e boi ni sweet facking ass

(V)

Ju e din qe llokumi osht shum i omel..
po kjo n'varet a marohet veq me ara a me tomel..
po n'ket nat osht brumi shum ne nivel
jon perzi llokumat e spe e din qfar te del
munet me te dal flak ose kreit i shukt
kohve te fundit spi rrefuzojm as llokumat e vrullgt
ne anet tona te nejes po ndegjohet muzika
anash llokumat per pun ne mes ka edhe barbika

(V I)

Po neise apet nuk ka kurfar problemi
se nuk osht kurfar logemi
edhe me pas e themi
knaqesi e madhe kur kingji po njersitet
per nejet si ktu shum heret osht ka flitet
supozimet te shumta edhe do fjal te tjera
per lavire moderen qe kryjn pun me repera
po mas mirti ke kur te prin e mbara
kur te bjen ne guj llokumi me ara

Ait ait o llokum dridhi dridhi pak ma shum
se tani kur do vi un ti duhesh mu kon n'maksimum
e tani un kur do vi dua t'rri deri n'mengjes
tu e te shikosh se si e boi ni sweet facking ass


Ky tekst u dërgua nga  armendTingulli 3nt
Renditja: Top 200
Publikimi: 01/12/2002
Festivali: VFM 2003


Tingulli 3nt - Llokumi Me Arra
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Llokumi Me Arra".
3. Video është e këngës "Llokumi Me Arra", por nuk këndohet nga Tingulli 3nt.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Tingulli 3nt:


Komente 2