Më mbaj mend (për 1 muaj)

Tingulli 3nt - Se Kom Për Veti  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  9

Këngë e albumit:

"Albanian Hip-Hop Vol.3"

Këngë e albumit:

"Alboomi I 2-Te"

Komente

Asnjë Koment

01/12/2002

2002-11-30T23:00:00+00:002x Po per ty

GETI:
si nga titulli i kenges ku po tregohet gezimi
ndoshta eshte perfundimi por per dike eshte fillimi
se kjo qe po ndodh kohve te funditshum her e kam pritur
prej kur isha femi e deri sa jom rritur
kjo ishte endra qe gjithmon ishte ne plan
per ket ka luftuar edhe kosova outlaws clan (kolc)
kush e ka pa historin edin edhe mundimin
kush kan qen ata te par qe e kan kall kaktundin

BIGXIG:
jemi shum ne dispozicion qe hip hop estrada perparon
e tash kerkush smun ta ndal fjalen ne mikrofon,
veq qe kem e ritur po thuajse gjysmen e punes
gjysma qeter mbaron kur e hekim kokainen prej hunes,
se fjala hip hop nuk osht emer i droges,
se per senet e kqia ti mos ju pershtat kohes,
se ju ka ardh shanca po foli pa injorim,
kush mendon se e kam gabim le te kerkon numrin tim,

Refreni 2x:
ti mos e ndalo veten dhe shikom mu ne sy,
se un te ndihmoj ti po mos me shit trimeri,
se niher mbretroj un edhe se e ki venin ti,
dhe kuptoje te miren time se kom per veti po per ty,

BIGXIG:
krimtaria e vogel erdh me e madhe e tingullit 3,
e keqe apo e mir e kap nje der per te gjith ne,
aty ka ven per te gjith ata qe e dojn veten,
edhe per ata mendjet te madhe qe te njejt do te mbeten,
duhet nje gje ta dim nga fundi apo fillimi,
se e deshte xhelozin te ka ardhur perfundimi,
se ti nuk me don mua se don as lojen e hip hopit,
nuk ki ku ik prej meje sa i perket topit te globit,

GETI:
esht e vertet se te gjith nuk jemi njesoj,
edhe nese jam i keq ne zot un besooj,
nuk i kam tradhtuar kurr regullat e para,
as mos mendo se jam ne konflikt e po pres me bo gara,
se njerz te kqi dhe te mir ka ne cdo pjes te jetes,
po ti duhet tjesh i vetdishem cfar pune i jep vetes,
prap duhesh mir ta dish se cfar kerkon,
mos lejo qe dikush ne shpinen tende te perparon,

Refreni 2x:
ti mos e ndalo veten dhe shikom mu ne sy,
se un te ndihmoj ti po mos me shit trimeri,
se niher mbretroj un edhe se e ki venin ti,
dhe kuptoje te miren time se kom per veti po per ty,

BIGXIG:
ti shikoj vetem katerqyshet e tua,
dhe gjithmon tregoj vetes se un ty te dua,
dhe mos te jep dikush te ndikoj as per te keq as per te mir,
se nuk te duhet e mira kur esht njeri i pa ftyr,
se ti duhesh ti dish regullat e tua pa gabime,
ty te duhen bashkpunime por me te njejtat vendime,
mos u bon i vetdishem ne qoft se ki pak kry,
se ket qka po e them se kam per veti po per ty,

GETI:
duhet njer gje ta kuptojsh se ndryshe nuk shkohet perpara,
ndihmoj kujdo munesh ndash me te pri e mbara,
se duhet tjemi te bashkuar per te arrit te verteten,
kurkush nuk te demton e ti mos e le keq veten,
shiko veten ku je masanej dikuj ndihmoj,
kjo osht rregulla e par qe un e propozoj,
munesh me qen i mir po me gengsta kultur,
e at'her e sheh se kur burri bohet burr...

Refreni 2x:
ti mos e ndalo veten dhe shikom mu ne sy,
se un te ndihmoj ti po mos me shit trimeri,
se niher mbretroj un edhe se e ki venin ti,
dhe kuptoje te miren time se kom per veti po per ty,

4x: se kom per veti po per ty
2x: po per ty
1x: se kom per veti po per ty
2x: po per ty


Ky tekst u dërgua nga Agron   bboybesi   BLICImran
Më Shumë Këngë Nga Tingulli 3nt:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet